×
 מטפלים וחוגים טיפוליים -  אוסטאופתיה - מספר דברים שחשוב לדעת על אוסטאופתיה

מספר דברים שחשוב לדעת על אוסטאופתיה

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

§         אוסטאופתיה היא שיטת טיפול ידנית. הכוונה שמשתמשים אך ורק בידיים על מנת לטפל באנשים ללא כל מכשירים נלווים אחרים.

 

§         הטיפול מיועד לאנשים הסובלים מבעיות בשרירים ומבעיות במפרקים הגורמות להם לכאב או למוגבלות בתנועה.  בנוסף, אנשים הסובלים ממיגרנות, סחרחורות, בעיות במערכת העיכול, אסתמה, בעיות קשב וריכוז ועוד יכולים להיעזר בשיטת טיפול זו.

 

§         שיטת הטיפול רואה את האדם כמכלול שלם שצריך להביאו לידי תפקוד תקין, ולא רק את האיבר הפגוע. לדוגמא – במקרה והיד כואבת או חוותה פגיעה, לא מטפלים רק ביד, אלא המטרה היא שהטיפול ביד יוביל לכך שכל הגוף יהיה בריא.

 

§         הטיפול מומלץ לכל הגילאים ונחשב כרפואה משלימה.

 

§         על מנת להיות אוסטאופט צריך ללמוד 4 שנים בהן לומדים גם חומר עיוני כמו אנטומיה ופיזיולוגיה וגם חומר מעשי – התנסות בטיפול אוסטאופתי.

 

§         כשאדם מגיע לטיפול בפעם הראשונה עליו להגיע מוכן בכמה אופנים. ראשית, על המטופל להגיד במדויק למטפל איפה האזור הכואב. שנית, על המטופל לספר למטפל על כל ההיסטוריה הרפואית שלו – כאבים במקומות מסוימים, ניתוחים, תרופות שהוא נוטל וכדו'.  כשמגיעים לפגישות ההמשך חשוב לעדכן את המטפל בכל שינוי במצב הרפואי.

 

§         כל מפגש נמשך עד 20 דק'.

 

§         האוסוטאופט מייחס לאורך חיים בריא חשיבות רבה ולכן בסוף המפגש המטופל מקבל תרגילים להמשך תרגול בבית.

 

§         אחת משיטות הטיפול הנפוצות נקראת 'קרניו סקראל'. שיטה זו מבוססת על לחיצות באזור הגולגולת המשפיעות על כל הגוף. שיטה זו יעילה מאוד לתינוקות ולכן נפוצה בגילאים אלו, אך גם יכולה להיות יעילה עבור מבוגרים.

 

§         אם ניסיתם מספר שיטות טיפול עבור כאבים מהסוגים שנמנו כאן, אך עדיין לא מצאתם פתרון, כדאי מאוד לבדוק את שיטת האוסטאופתיה