×
קורסים
 לימודים והעשרה, קורסי
 לימודים והעשרה, שיעורים
 לימודים והעשרה,  לימודים והעשרה -  הרצאות - מי מארגן הרצאות?

מי מארגן הרצאות?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

רבים מאתנו, אוהבים מדי פעם לצאת לשמוע הרצאות. מי מארגן את ההרצאות? במאמר זה נפרט 10 גופים שמארגנים הרצאות לציבור הרחב:

1.      מתנסי"ם- הגופים העיקריים כיום שמארגנים הרצאות לציבור, הם המנהלים הקהילתיים. המנהלים הקהילתיים מביאים מרצים במגוון רחב של תחומים. המנהלים הקהילתיים מקפידים לשמור על גיוון, על מנת להתאים את עצמם לכל הסגנונות של הציבור. יש מרצים הנותנים הרצאה פרונטלית, וישנם מרצים הנותנים הרצאה אינטראקטיבית מעניינת בליווי שקופיות.

2.      טיפת חלב- מרכזי "טיפת חלב" הפזורים ברחבי הארץ, מקיימים הרצאות בנושאים שונים. עיקר נושאי ההרצאה, הם: הורות, בריאות, בריאות הילד, התפתחות הילד, התמודדות עם בעיות קשב וריכוז, ועוד.

3.      קופות חולים- קופות החולים השונות, מקיימות הרצאות בנושאי בריאות למבוטחים. הנושאים הינם שונים ומגוונים. לפעמים תהיה הרצאה בתחום הגריאטרי, ולפעמים בנושא רפואי אחר. פעמים רבות, יביאו קופות החולים מרצים בנושא הרזייה. לעיתים ההרצאות יהיו ללא תשלום, ולעיתים יהיה תשלום סמלי, שירד בהוראת הקבע של המבוטח.

4.      בתי כנסת ליברלים- גם בתי כנסת, יקיימו הרצאות לציבור הרחב בנושאים שאינם קשורים לתפילה ומצוות. בתי כנסת רבים ברחבי הארץ, מקיימים הרצאות בנושאי היסטוריה, מדינה וחברה, אקטואליה, ועוד. ההרצאות יינתנו על ידי היסטוריונים ומדינאים. מטרת ההרצאות, היא לסייע בפיתוח הקהילה, תוך כדי יצירת פעילות ועניין לשאר הסביבה.

5.      מרכזים לתרבויות עמים- ברחבי הארץ, ישנם מרכזים שונים שמטרתם להנחיל תרבויות של עמים. מרכזים אלו, מקיימים הרצאות. כל מרכז, בוחר הרצאות המתאימות לסגנון העם והתרבות אותו הוא בוחר להנחיל. בדרך כלל, המרצים ישלבו מצגת עם תמונות של העם והתרבות, וסרטונים המציגים את חיי העם והתרבות.

6.      בנקים- במטרה למשוך לקוחות, מקיימים הבנקים הרצאות לציבור הרחב. מטרת הבנקים, היא למכור תכניות בנקאיות ללקוחות. ההרצאות יהיו בנושאים פיננסיים שונים. המרצים יהיו כלכלנים, ומומחים בתחום הפיננסי. לבנקים יש מטרה לסייע לבעלי עסקים קטנים. לכן, הבנקים יביאו לעיתים קרובות מרצים מקצועיים מתחום זה.

7.      חנויות טבע- חנויות טבע רבות בארץ, יקיימו הרצאות בנושאים שונים הקשורים למוצרים טבעיים. מטרת ההרצאות, היא להעלות לציבור מודעות על מוצרים מסוימים,

8.      בתי ספר- בתי הספר, מקיימים הרצאות להורים. בית ספר שמביא מרצים להורים, נחשב בית ספר איכותי יותר. המרצים יעסקו בנושאים שונים של חינוך הילד, הצבת סמכות הורית, וטיפול בבעיות חינוכיות שונות. לעיתים, יביאו בתי הספר מרצים מתחומי בריאות הילד ותזונה נכונה. באמצעות פעילות חינוכית זו, יוצרים בתי הספר קהילה של הורים.

9.      משווקי מוצרים- משווקי המוצרים רוצים למכור את מוצרים. לכן, יקיימו מדי פעם הרצאה הקשורה לנושא של המוצר. המטרה של ההרצאה, היא לעורר בקרב השומעים את הצורך במוצר.

לסיכום:
מארגני ההרצאות שונים זה מזה. ניתן לבחור הרצאה בכל תחום שתרצו. מומלץ לבחור בהרצאה המאורגנת על ידי מעגל ההשתייכות שלך. כמובן, חשוב שתבחר בנושא המעניין אותך, ומביא לך תועלת.