×
חוגי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, קורסי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, פעילויות יחסים זוגיות ופיתוח אישי -  אימון אישי - מחפשים שינוי בחיים ורוצים הכוונה?

מחפשים שינוי בחיים ורוצים הכוונה?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

אם מצאתם את עצמכם מתבוססים במציאות הקיימת, לא מרוצים ממה שיש אך מתקשים להביא לשינוי - אולי הגיע הזמן שתבחרו באימון אישי. אימון אישי הוא תהליך עצמתי שמניע אנשים לעשייה משמעותית תוך יצירה ובנייה של שינוי נחוץ.

אימון אישי (Coaching) הוא מושג שהגיע אלינו מעולם הספורט. הספורטאי שמתאמן נעזר במאמן אישי שתפקידו הוא לשפר את יכולותיו של הספורטאי באמצעות אבחנה, מתן משוב, ארגון תוכנית אימונים והגדרה של מטרות ויעדים ברורים. כשמדברים על אימון אישי כיום, מתכוונים לכל אלו - רק בכל יתר האספקטים של חיי האדם ולא רק  לכושר גופני.

בדיוק כמו בעולם הספורט ,כך בתחומי חיים אחרים כגון תחום העבודה, אופן הניהול העצמי, זוגיות, התחום החברתי. השנויים שמתחוללים בחיים עשויים לנוע משינויים באחד התחומים הללו והמשך ברכישת מיומנויות חדשות. אימון אישי מסייע לשפר גם מיומנות של תקשורת בין אישית ,מיומנות של ניהול זמן, ניהול עצמי ועוד.

תפקידו של מאמן אישי בתהליך האימון הוא לסייע למתאמן ללמוד משהו על עצמו שלא היה מצליח ללמוד אותו לבד.

מרגע  שמתקבלת ההחלטה להיעזר בשירותי של מאמן אישי חשוב להסתייע במאמן אישי מוסמך בעל הסמכה, כלומר מאמן בוגר מוסד לימודי מוכר המכשיר את המאמן בהיקף לפחות של כ150- שעות לימוד, והינו מנוסה ובעל הידע הרלוונטי לתחום האימון הספציפי בו הלקוח מבקש להתאמן.  המחויבות המשותפת שנוצרת בתהליך האימון האישי  בין מאמן אישי למתאמן היא אחת הסיבות המרכזיות להאצה בהשגת מטרות האימון.

על ידי תהליך של אימון אישי, הלקוחות מעמיקים את הלמידה שלהם על עצמם, ומביאים לשיפור הביצועים שלהם, ואין ספק שהתוצאות המושגות באמצעות התהליך אכן מגבירות את איכות החיים של המתאמן.

חשוב לזכור שבאימון אישי הלקוח הוא המומחה לחייו בתהליך, המאמן האישי מסייע למתאמן שלו ליצור מיקוד בתחום אחד בחיים שהמתאמן ירצה להתמקד, האג'נדה מגיעה אך ורק מהלקוח ומערכת היחסים בין המתאמן למאמן היא מתוך הסכמה והבנה שהמענה הוא לצורכי הלקוח בלבד.

באימון אישי, המאמן האישי נדרש להקשבה מרבית. על המאמן להבין תחילה את הנאמר, לראות את העולם של המתאמן, להבין את הרגשתו ואת התפיסה שלו לגבי המצב. מתוך כך המתאמן מקבל בטחון בסביבתו לשתף ונוצר מרחב בו המאמן יכול גם הוא לחוות דעתו ולתת את משנתו.  במהלך האימון השיח בין המאמן והמתאמן מורכב בעיקר משאילת שאלות הכוונה פתוחות, שאלות הבהרה הניתנות בטון תומך. במהלך האימון המאמן ייתן משוב אשר מהווה הזדמנות לשינוי מצד המתאמן. תהיה אפס שיפוטיות ותהיה התמקדות בשיקוף התנהגות המתאמן ועידוד לנוע קדימה.

אם אימון אישי חולל בכם שינוי משמעותי כמתאמנים ואתם מרגישים שיש לכם מה לתת בתחום, תוכלו גם אתם להיות מאמנים אישיים ולסייע לרבים אחרים לשפר את חייהם. מאחר ואימון אישי הוא כלי פופולארי, תוכלו ליהנות משפע של מרכזי למידה והדרכת קואוצ'ינג ברחבי הארץ. עליכם לזכור שמאחר וההיצע הוא נרחב, יש לבדוק את המוסד הלימודי כמוסד מוכר ומקובל בטרם ההרשמה אליו.