×
לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה -  מוסיקה לאירועים - מוזיקה דיגיטלית לאירועים - העידן החדש

מוזיקה דיגיטלית לאירועים - העידן החדש

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

זוכרים את "כנר על הגג"? פעם, היו בחתונות כנרים. תושבי העיירה היו באים לשמח. אחד הביא חצוצרה, אדם אחר הביא תוף. כולם ביחד היו מנגנים קודם מבלי להתאמן, והשמחה הייתה פורצת באופן טבעי.
הריקודים בחתונה, היו נמשכים בעיירה עד השעות הקטנות של הלילה. כיום, משהו השתנה. יש מוזיקה בחתונות, יש ריקודים. אבל המוזיקה- היא כבר מוזיקה דיגיטלית.

מהי מוזיקה דיגיטלית?

כיום, רוב הסוגים של מפיקי מוזיקה לאירועים, משתמשים במוזיקה דיגיטלית. מוזיקה דיגיטלית, הינה מוזיקה מושמעת. מדוע נקרא "תקליטן" בשם זה?, הסיבה לכך, שהתקליטן היה משתמש בתקליטים. זוכרים את התקליטים העגולים והישנים של פעם? כיום, המוזיקה הדיגיטלית מורכבת ממחשב בעל רצועות השמעה, ואפשרות בחירת שיר מתוך תוכנה מיוחדת. המחשב מחובר למכשירים מיוחדים אלקטרוניים, המווסתים את עוצמת המוזיקה, ומוסיפים לו אפקטים.

למוזיקה הדיגיטלית- מקור אוטנטי:

צריך לזכור, שלמוזיקה הדיגיטלית, קיים מקור אוטנטי. בסך הכל, את לשירים שביצע התקליטן בוצעה הקלטה. לכן, תקליטן מקצועי, ירכוש את הביצועים המוזיקליים הטובים ביותר לשירים. כאשר תקליטן מקצועי משמיע שיר רגוע בביצוע מקצועי, ניתן לדמות כאילו הביצוע מתבצע בצורה חיה.

תקליטן מקצועי- יודע מתי לתת אפקט למוזיקה:

תקליטנים מקצועיים, לא יזרקו סתם אפקטים מוזיקליים. הם ירגישו איזה אפקט מתאים, ומתי. לפעמים, רוצים להשמיע שיר שקט ולתת לקהל רגש. במקרה זה, אפקטי העצמת קול, ואפקטי תהודה, יעצימו את השיר. כאשר רוצים להקפיץ את הקהל ברחבת הריקודים, מתאים לשים אפקטי קצב ביחד עם השירים.

לסיכום:

הסברנו מה ההבדל בין מוזיקה לאירועים בעבר, לבין המוזיקה המושמעת כיום. הסברנו מהי מוזיקה דיגיטלית, וכיצד היא מופקת. הסברנו שתקליטן מקצועי, יכול באמצעות האפקטים להכניס רגש לקהל, ולתת אווירה שמחה לאירוע. 


הרשמות אינטרנטיות לחוגים - החלטה כלכלית נטו