×
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים - מה לעשות עם כל הפנאי הזה?

מה לעשות עם כל הפנאי הזה?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

כולנו עסוקים בחיינו. לכל אחד יש את עיסוקו שלו, משפחתו וחיי היום יום. לעתים השגרה מושכת אותנו למטה ואנו נשאבים למערבולת של רצף פעולות שחוזר על עצמו בכל יום. קמים. קפה. התארגנות. סנדוויצ'ים לילדים. פיזור בבתי הספר. פקקים. עבודה. חזרה. טלוויזיה. מקלחת. לילה טוב ושוב ושוב.

לא תמיד אנו מוצאים אפילו רגע אחד של פנאי להיזכר בעצמנו, לשאול את עצמנו מה נשמע, להתמתח ולהוקיר תודה. ההיסחפות לחיי השגרה עשויה למנוע מאתנו חוויות רבות, רגשות שרוצים לפרוץ החוצה, ביטוי אמנותי ובעיקר - קשר חיובי עם בני ביתנו. לפעמים אנחנו אפילו שוכחים לחייך. בסיסי, לא?

וזה לא כל כך פשוט להישאר אופטימי ומחייך בחיינו כיום. העבודה רבת השעות שוחקת את כולנו, המינוס בבנק גדל, יוקר המחייה נכרך סביב הצוואר והחגורה מתהדקת. קשה. אין ספק.

המין האנושי לקח גם תפנית מעניינת לעבר הבהייה במסכים. פעם ידענו לשוטט. היינו יוצאים החוצה אחר הצהריים, נהנים מהשמש החמימה ופשוט היינו. לא היה צריך יותר מזה כלום. כיום גם להיות זה מורכב, וזה כמעט נדמה שאנו משתדלים מלהימנע ממפגש עם עצמנו. מלפגוש את הלבד. אנו בורחים אל המסך, אפילו אם זה לא מרגיש כמו בריחה אלא יותר כמו הזדקקות לרגע של שקט.

מה שיפה הוא, שרגעי שקט לא חייבים להיות וירטואליים, ממסכים וחוסמי מוחות, אלא מעשירים ומרעננים. דרך טובה מאד להשתיק את הרעשים והדאגות בראש היא לייצר זמן לפנאי. אפילו אם שעה בשבוע.

שעת פנאי אחת יכולה לעשות את כל ההבדל. שעה בה אתה סוגר את הנייד, מצהיר על עצמך כבלתי זמין לעולם החיצוני ומתמקד בפעולה שעושה לך טוב, ולא נועדה לרצות אף אחד אחר מלבדך.

פנאי הוא כמו אוויר לנשימה, ואתה הוא זה שבוחר מה לעשות בזמנך הפנוי. וואו! זמן פנוי, יש דבר כזה בכלל?!

אז כן, את שעות הפנאי אנו יכולים לבלות בעיסוק או תחביב שמעלה חיוך על פנינו. פעילות ספורטיבית, חוג העשרה, קורס כתיבה, צילום נופים או שוטטות! גם הליכה ברחוב ללא מטרה שכרה בצדה. תוכלו להיזכר בפניהם של אנשים כשראשכם היחיד שמורם כי אינו בוהה בנייד. תוכלו לשבת לשתות קפה ולהאזין לשיחות של אחרים או תוכלו לצאת לפארק לריצה. הזמן הוא שלכם ואתם אדוניו.

פנאי זו ברכה שתעלה חיוך על שפתותיכם, תטען אתכם באנרגיה חדשה ותסייע לכם לחזור הביתה אל שגרת יומכם, טעונים ומוכנים חזרה לקרב על היום יום. זה ערך כל כך פשוט להשגה שעשוי לשנות את כל היום והשבוע שלכם, וזמן איכות עם עצמכם בהחלט עוזר לשמירה על השפיות ועל התמודדות עם אתגרים. תמיד אפשר להישען על הידיעה שמחר או ביום שקבעתם לעצמכם תוכלו ליהנות משעת אוריגמי מרגיעה או קליעה למטרה בחץ וקשת. אתם מחליטים.

אז קחו לכם רגע של פנאי...


קורסים סדנאות פנאי ותחביבים - 9 סיבות שמוכיחות שהגיע הזמן למצוא לעצמכם תחביב!9 סיבות שמוכיחות שהגיע הזמן למצוא לעצמכם תחביב!
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים - לימודי תכשיטנות כחוג או קורסלימודי תכשיטנות כחוג או קורס