×
 מטפלים וחוגים טיפוליים -  תרפיה עם בעלי חיים - מהי למעשה תרפיה עם בעלי חיים?

מהי למעשה תרפיה עם בעלי חיים?

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

תרפיה עם בעלי חיים היא ענף טיפולי המתאים לכלל שכבות הגיל: ילדים, מבוגרים, נוער וקשישים – ולמגוון בעיות: הפרעות קשב וריכוז, בעיות התנהגות והפרעות רגשיות. טיפול עם בעלי חיים שונה מטיפול פסיכולוגי רגיל מכיוון שכאן פרט למטפל והמטופל קיימת ישות נוספת: בעל החיים עצמו.
בעלי החיים שנהוג לשתפם בטיפול הינם כלבים או סוסים.

מספר סיבות מדוע כדאי לבחור בטיפול בבעלי חיים:

קודם כל, כדאי להתאים טיפול עם בעלי חיים עבור אדם שיש לו משיכה לבעלי חיים ואוהב את חברתם. ילדים, למשל, אשר מאוד אוהבים כלבים או סוסים יזכו לערך מוסף בטיפול זה מכיוון שיזכו לבלות בחברתו של בעל חיים אהוב.

שנית, הטיפול עם בעלי החיים מאפשר להקנות מיומנויות שלא נרכשות בטיפול רגיל, למשל: ללמוד לטפל במישהו שנתפס כחלש ממני. ילדים בעלי בעיות חברתיות, למשל, יתעצמו מחוויה בה לפתע הם אינם חווים את עצמם כנזקקים אלא הם אלו שמספקים את צורכי הזולת, מאכילים אותו, מלטפים אותו ומטיילים איתו (או רוכבים עליו).

שלישית, קיים יתרון בכך שבעל החיים אינו מדבר. בעלי החיים, מביעים את צרכיהם ורגשותיהם במגוון דרכים בלתי מילוליות: התכרבלות, ליקוק ואף תוקפנות. המטופל ילמד איזו תגובה גוררת התנהגותו אל החיה דרך תגובתה אליו.
תרפיה עם בעלי חיים יכולה להתאים מאוד לבני אדם שמתקשים בהבנת קודים חברתיים ובהבנת שיחה. גישה אחרת זו, תוכל לסייע להם להבין מסרים וללמוד קודים חברתיים שלא הצליחו להפנים בדרכים הרגילות.

ובסופו של דבר: זה פשוט כייף!

מי שאוהב בעלי חיים, ייהנה מליטוף, האכלה, רכיבה. ייהנה לשחק ולהשתובב עם בעל חיים אהוב ויזכה לערך מוסף בחייו ומפעילות חדשה מהנה בשגרת יומו.