×
מדוע חשוב להקדיש זמן לספורט מידי יום?

מדוע חשוב להקדיש זמן לספורט מידי יום?

מאת: חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

פעילות גופנית חשובה לגוף ולנפש. העיסוק בפעילות גופנית מסייע בהמרצת הדם בגוף, ומסייע במניעת התקפי לב ותורם לירידה במשקל, ומחלות שונות. העיסוק בספורט יוצר לנו הנאה וניתוק זמני מהעומס של חיי היום יום. באיזה סוג ספורט תעסוק? לכל אחד כדאי לבחור את סוג הפעילות אותה הוא אוהב, ומותאמת לצרכיו. במאמר זה, נכיר ענפי ספורט שונים המתאימים לכולם, ואת היתרונות הרפואיים של ענפים אלו.

ענפי ספורט השומרים על סיבולת לב ריאה

אחד מהיתרונות הגדולים של העיסוק בספורט, הוא שמירה על סיבולת לב ריאה. אחד מהפעילויות הטובות ביותר לכך, ותורמות גם להורדת משקל, היא פעילות הריצה. כדי להגיע לירידה במשקל, מומלץ לרוץ יום יום. כדי שיהיה יותר קל להתמיד בפעילות, אפשר להצטרף אל קבוצת ריצה. ישנם ענפי ספורט בהם הפעילות מתקיימת בקבוצות, כמו: משחקי כדור. ישנם משחקי כדור ייחודים יותר, כמו: כדורשת, ומשחקי סקווש. חשוב שהעוסקים בענפי ספורט אלו, יישחקו פעם בשבוע בקבוצה, אך יבצעו את הפעילות לבד יום יום, כדי לשמור על הכושר הגופני.

אחד מהדרכים הטובות ביותר לשמירה על כושר גופני, היא הליכה יום יומית אל מועדון כושר. במועדון הכושר יש גיוון רחב של פעילויות. במכון הכושר ילוו אתכם באופן אישי מאמני כושר, אשר יסייעו לכם בהצבת יעדים של פיתוח הכושר הגופני וירידה במשקל. מאמני הכושר יעקבו אחר העמידה ביעדים, וייכונו אתכם אל סוג הפעילות המתאימה לכך. מרכזי ספורט, חשובים גם לבני נוער הרוצים לטפח את המיומנות הספורטיבית, בשביל לשמור על כושר קרבי. אימון יום יומי של חצי שעה, יביא את הנערים לכושר הגופני הנדרש לקראת גיוס. דרך טובה נוספת להתאמן לקראת גיוס, היא משחק פיינטבול, במרכז פיינטבול מוכר ומורשה. לקראת הגיוס, מומלץ להתאמן יום- יום במשחק פיינטבול, על מנת לסגל את המיומנות הנדרשת ללמידת ירי ברובה צבאי.

פעילות ספורטיבית במים

ישנם ענפי ספורט בהם הפעילות מתקיימת בתוך המים. לפעילות במים, יש יתרונות ייחודיים: בתוך המים לא מרגישים את משקל הגוף וקל יותר לנוע. בנוסף, ישנם שרירים מסויימים בגוף האדם שקל להניע אותם בתוך המים, מאשר מחוץ למים. גם כאשר בוחרים בפעילות ספורט בתוך המים, חשוב להתמיד בפעילות יום יום. כך שומרים על שגרת הפעילות, ומצליחים יותר להוריד במשקל. הפעילות היום יומית במים, תהפוך את הגוף שלנו לקליל יותר, משום שהמים מורידים את מסת הגוף

אילו ענפי ספורט במים קיימים? סוג ספורט המים המקובל ביותר, הוא שחייה. השחייה שורפת הרבה קלוריות, ותורמת לשיפור סיבולת לב ריאה. ישנו ענף ספורט מיוחד של שחייה טיפולית, שמטרתה שיקומית. לפעמים מטרת השחייה הטיפולית תהיה לשקם נכים באמצעות חיזוק תנועת השרירים במים, ולפעמים תשתמש כבתור טיפול רגשי. ישנם פעילויות אחרות במים, כגון: סקי מים. כאשר מבצעים סקי מים כתחביב, חשוב להתמיד בכך יום יום כדי לשמור על כושר, ולשפר את המיומנות בתחום. תחום אתגרי בספורט המים, הוא שייט. השייט תורם רבות לפעילות הגופנית ולשמירה על הכושר הגופני, וכן לקשר בריא של- גוף נפש. לכן בשביל ההנאה והסיפוק הנפשי כדאי לעסוק בפעילות יום יום למשך זמן מוגדר ומוקצב.

לסיכום: ישנם סוגים של ענפי ספורט שונים. לכל ענף ספורט יש מאפיינים אחרים, ויעדים אחרים. חשוב מאוד להתמיד בפעילות בכל ענף ספורט שתבחרו. מומלץ להשתדל לעסוק בספורט יום יום, למשך שעה. בדרך זו מצליחים לרדת במשקל, ולשמור על כושר גופני תקין.