×
חוגי
 אומנויות הבמה, לימודי
 אומנויות הבמה, שיעורי אומנויות הבמה -  משחק ותיאטרון - מדוע בכולנו חבוי החלום להיות שחקנים?

מדוע בכולנו חבוי החלום להיות שחקנים?

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

מדובר בשאלה שדי פשוט לענות עליה אך לא תמיד יוצא לנו לעצור רגע ולהרהר בטבעו של האדם.

אנו אנשים מורכבים. חיינו מורכבים. אנו נולדים, חיים את חיינו אשר בכולם ללא יוצא מן הכלל ישנם תלאות, עצב, יגון, קושי- מי יותר ומי פחות - ובסוף המסע המפרך הזה אנו נפרדים לשלום.
כל אלו כמובן לצד היופי, השמחה, האושר וההצלחות בחיינו שגם הם אינם מבוטלים. אך איך כל זה קשור למשחק ותיאטרון?

אחת הפעולות שכולנו עושים באופן שגרתי היא צריכת תרבות. חלקנו יצפה בהצגה מז'אנר קלאסי לטובת רוממות רוח וחידוד האינטלקט וחלקנו יצפה בטלנובלה סוג ב' בשביל לנקות את הראש. המשותף הוא שבכולם מופיעים שחקנים. בסרטים, בסדרות, בתאטרון.

לשחקן ניתנת הזדמנות לצאת מעורו ולגלם חיים של אדם אחר, לקבל נקובות מבט מרעננות ושונות, לחוות סיפור חיים שונה לגמרי ממה שהכיר ולחוש זאת בכל נים ווריד בגופו.
כאשר שחקן טוב נכנס לדמות מסוימת אנחנו מאמינים לו ושוכחים שמדובר במשחק. אנו נסחפים לתוך עולמו המתוסרט והמדומיין.

ועם זאת, על אף שהם נראים זוהרים, הוא נרדף אחרי פפראצי וחי חיי זוהר, חיי השחקן למעשה אינם פשוטים בכלל. מדובר ברדיפה מתמדת אחר אודישנים וחיים מלאים דחיות.
אחרי חיפוש אישור ועמידה באודישנים מול מצלמות בחדר מלא מלהקים חסרי סבלנות.

אז מדוע זה מעורר בנו כזאת קנאה?

נשים את הזוהר בצד לרגע, דמיינו את עצמכם בנעלי שחקן, שניתנת לו ההזדמנות להיות מישהו אחר שוב ושוב. גם אם חייכם נפלאים ואתם חשים בסיפוק מוחלט מהבחירות וההצלחות שלכם - לא הייתם מפספסים הזדמנות להיכנס לנעליו של אחר לרגע.
כן, כולנו מציצנים. כולנו גם משוועים לביטוי שלא היינו מאפשרים לעצמנו בנעלינו האישיות. אבל הבמה מאפשרת הכל. ובה תוכלו להיות כל מי שחלמתם. נשמע טוב, הא?

אז דעו שזה אפשרי לחלוטין. לא חייבים לנסוע עד הוליווד כדי לחוות את זה. תוכלו עוד היום להצטרף לקבוצת תאטרון מקומית, לחוג או סדנה אשר תאפשר לכם לחוות את הרגעים הקסומים שבכניסה לעורו של אחר, בחוויה מדהימה של איבוד שליטה והפעלת הגוף, הנפש והמוח. מומלץ!