×
 מטפלים וחוגים טיפוליים -  חוג הוליסטי - לתת לילד להכיר את עצמו

לתת לילד להכיר את עצמו

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

ילדיכם הם לא הילדים שלכם. 
הם בני ובנות החיים המשתוקקים לעצמם.
הם באים דרככם אבל לא ממכם,
ולמרות שהם עמכם, הם לא שייכים לכם.
אתם יכולים לתת להם את אהבתכם, אבל לא את מחשבותיכם.
כי יש להם מחשבות משל עצמם.
-חליל ג 'יבראן

החוג ההוליסטי הוא חוג רב תחומי המחבר את הילדים להכרה עמוקה יותר של עצמם. החוג מחבר בין מגוון תחומים כגון שיאצו, רייקי, ציור, תנועה ועוד. החוג הוא מקום מוגן בו נותנים לילד תחושה של הקשבה, קבלה וחום.

בחוג ההוליסטי רגשות שליליים של תסכול, דימוי עצמי נמוך, פחדים  וכעסים נסוגים לאחור לאנרגיה חיובית של קבלה ושמחה. חיזוקים עצמיים רבים יחזקו את בטחונו העצמי.
בחוג ההוליסטי, באמצעות המגע והביטוי האמנותי, הילד יתחבר לרגשותיו, יכיר אותם ויחבור אליהם, גם כשהרגשות שליליים. הילד יכיר את עצמו וכך יוכל הילד להתמודד עם רגשותיו טוב יותר ולהחליף את הרגשות השליליים בקבלה עצמית ואחר כך ברגשות חיוביים.

פעמים רבות חוג הוליסטי משלים טיפול בבעיה רחבה יותר – החל מהפרעת קשב וריכוז ועד לאוטיזם, הפרעות אכילה, חוסר ויסות רגשי, חוסר ויסות חושי וכל בעיה בה הילד נתקל בחוויה שלילית. פעמים רבות בעיות כגון אילו מאופיינות בחוויות חוזרות ונשנות של כישלון בתחום מסוים.
בחוג ההוליסטי הכעסים והרגשות הקשים ישתחררו ויוחלפו באנרגיה חיובית. הילד ילמד להכיר את הרגשות הללו ולהתמודד בצורה טובה יותר עם החוויות השונות שהוא עובר ועם הקשיים שחווה.