×
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט - לתקן או להחליף מחשב שהתקלקל?

לתקן או להחליף מחשב שהתקלקל?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

קמתם בבוקר, הדלקתם את המחשב עם הקפה הראשון ו... המחשב מסרב לשתף פעולה.
זו לא הפעם הראשונה וכמה פעמים אפשר לעשות
restart...

ואז באה הדילמה להחליף או לתקן את המחשב?
תמיד כיף לקנות מחשב חדש ולקבל את הגרסא האחרונה, אבל כלכלית זה לא תמיד משתלם. השאלה הראשונה היא האם מדובר במחשב נייח או נייד. מחשב נייד רגיש יותר לתיקונים – כלומר תיקון רכיב אחד עשוי לפגוע בשאר הרכיבים ולשחוק אותם. ניתן כמובן לתקן גם מחשב נייד אבל בזהירות ועל ידי מי שמומחה לכך.

שאלה שניה שכדאי לבדוק היא בן כמה המחשב שלכם. אם מדובר במחשב שנרכש לאחרונה (בשנה-שלש שנים אחרונות) לפעמים הוא עדיין תחת אחריות. גם אם לא כניראה שמרכיביו חדשים יחסית ושווה לבדוק אם ההחלפה היא של הדיסק הקשיח שנוטה להתקלקל מהר.
אגב – אם יש לכם רעשי רקע מהמחשב (טרטור מעצבן...) זה סימן ראשוני לצורך בהחלפת דיסק קשיח. זה תיקון פשוט יחסית ומהיר. לעיתים קרובות כשמדובר במחשב חדש יחסית בהחלט שווה לתקן ולא להחליף.

תקלה נפוצה אחרת היא וירוס שמשבית את המחשב ואז מדובר בתקלת תוכנה שניתנת לתיקון. לעיתים תקלה כזו פגעה בחלק מהקבצים שלכם, אבל במקרה כזה גם החלפה של המחשב למחשב חדש לא תעזור.

בדיקה פשוטה במעבדה תיתן לכם מידע רב – האם מדובר ברכיב מהותי במחשב או רכיב זניח וזול. למשל כאשר וארך החיי הסוללה קצר. ייתכן שצריך להחליף סוללה – תיקון לא זול אבל ישנם מקרים בהם המגע עם הכבל החשמלי אינו תקין ולכן הסוללה אינה נטענת כיאות.
במקרה זה הפתרון פשוט וזול ואין שום טעם להחליף את המחשב למחשב חדש.


קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט - לתקן או להחליף מחשב שהתקלקל?לתקן או להחליף מחשב שהתקלקל?
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט - איך בוחרים מעבדת מחשבים?איך בוחרים מעבדת מחשבים?