×
פעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוחפעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוח -  שונות - לנשום אוויר - מה שחסר לכולנו

לנשום אוויר - מה שחסר לכולנו

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

אם גם לכם חסר מעט אוויר בחייכם, הגיע הזמן לעשות משהו בנדון.

המתחים והלחצים של שגרת היום גורמים לנו לשכוח מדבר אחד חשוב ויחיד, אולי הדבר החשוב ביותר לחיינו - לנשום!

נשמע בסיסי למדי, אבל כמה פעמים ביום אתם מוצאים את עצמכם לוקחים נשימה עמוקה וארוכה, אטית, ומפנקת, כזאת שמלאת את גופכם בכל אשר הוא זקוק לו? כנראה שכלל וכלל לא.

ומצד שני, כמה פעמים ביום יוצא לכם לקחת נשימה חנוקה פנימה, כזאת שמזכירה לכם שלא נשמתם בשניות האחרונות? כנראה שכמה פעמים ביום. נשמע מוזר - אבל אנחנו נוטים לעצור את נשימתנו כשאנחנו במתח, כשאנחנו עסוקים. כשקורה משהו מפחיד או מאיים. ועל זה אנחנו חייבים לעבוד.

כיום יש אפליקציה כמעט לכל דבר. התזכורות מצפצפות לנו בטלפון הנייד לקחת תרופה בשעה מסויימת, לשתות כוס מים כל שעה, לצאת לפגישות, לאסוף את הילדים מהחוג, לא לשכוח לאסוף את הבגדים מהחייט ועוד. אבל מי מזכיר לנו לעצור רגע ולנשום? כנראה שאף אחד. פעולה כה בסיסית שעשויה לשנות את פני היום שלכם בקלות וביעילות.

אז מה כן אפשר לעשות כדי לחזור לנשום?

רגע, רגע, לא רמזנו שאינכם נושמים כלל. אפשר לנשום לרווחה, כולנו בחיים ויש לנו המון על מה להודות. אבל אם ניקח את ה"אקסטרה מייל" למען עצמנו, נוכל לשנות את פני יומנו ושגרתנו בלי מאמץ רב. אנחנו רק צריכים לצאת החוצה. בחוץ יש אוויר. נוכל סוף סוף לנשום.

קחו לכם כמה דקות ביום לצאת החוצה ולהתמתח. לקחת כמה נשימות עמוקות מכל הטוב החינמי הזה שהעולם נתן לנו. וגם לזה תוכלו לעשות לכם תזכורת בטלפון הנייד. יעיל ולא ביג דיל. אבל מה שעוד תוכלו לעשות, הוא לעגן את ההפסקות האלה באופן קבוע בעזרת פעילות חוץ קלילה ומהנה, אולי תחביב, אולי משהו שתמיד רציתם לעשות ולא מצאתם את הזמן לכך. פנו את הזמן. חייכם הם כאן ועכשיו. צאו החוצה לנשום אוויר, לטייל. הצטרפו לחוגי טיולים בטבע, או לטיול ג'יפים שיתלוש אתכם מהשגרה המשמימה והלוחצת.

אם יש לכם ילדים, הרגילו אותם כבר מגיל צעיר לצאת החוצה ולהיות בחוץ. היום זה לא מה שהיה פעם. היום כבר לא יוצאים החוצה לשחק. היום אנחנו עם הפנים למסך, נושמים מזגן. העניקו להם מתנה מופלאה של התחברות לטבע. שיתרגלו לנשום כבר מעכשיו, שיתמכרו לריח המשכר של פריחה אביבית, או לקור הנושב באף שימי החורף. שלא יפחדו מחרקים וחיות אחרות. שיקשיבו לקצב הטבע.

הטבע כאן, בינינו, קורא לכולנו, מחכה שנתייחס אליו. צאו החוצה. תנשמו.


פעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוח - למה להיתקע בבית כשאפשר להיות בחוץ?למה להיתקע בבית כשאפשר להיות בחוץ?
פעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוח - פעילות באוויר הפתוחפעילות באוויר הפתוח