×
 שיעורים פרטיים ושפות -  פיזיקה - ללמוד פיזיקה

ללמוד פיזיקה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

פיזיקה, התורה החוקרת את הטבע הגדול והנפלא שסביבנו. החזק מכל והחיוני לכל.
העצמים, החומרים השונים, האנרגיות, על פני האדמה, בים, באוויר ובחלל.  הפיזיקה חושפת אותנו לעולם של חוקי הטבע, שאינם משתנים ולרבות השנים, עוד ועוד מתכבדים גילויים פיזיקאליים חדשים והמצאות מופלאות ביותר ומעוררות השתאות בנוכחותם הראשונית של חוקים אלה.

בדומה למתמטיקה, הפיזיקה מתוארת בפנינו על ידי נוסחאות המייצגות תהליכיה והן המפתח ללמוד, להכיר ולהבין פיזיקה. כטבען של נוסחאות, הדרך להבנתן ולהשארתן במאגרי זיכרונותינו היא לשנן, לתרגל, להתאמן ולהתמיד.
אולם, בשונה מהמתמטיקה, נוסחאות הפיזיקה אינן מייצגות לא לעיתים ולא כלל ערכים עקרים. נהפוך הוא, לכל ערך ומיקומו יש משמעות מרובה והשפעה ישירה על התוצאה, חומר, אנרגיה, אוויר ואת זאת עלינו להבין.

הפיזיקה מרתקת ומפתיעה, מעשירה את הבנתנו כלפי הטבע וחיוניותו לנו כבני אנוש הנתמכים על ידיו. בהיותה מדע רב ערכים בעל שפה ייחודית של צירופי אותיות לועזיות, סימנים וספרות היא מספרת לנו כיצד נוצר וכיצד נע ונד כל פרט בעולם ובאוויר סביבנו דרך אנרגיות, התנגשויות, התמזגויות, כוח, ערכים פיזיקאליים, מדידות, תנועות מכניות ואחרות. היא נלמדת כמקצוע נחשק ונחשב כבר בחטיבה ובתיכון ואחד ממקצועות הליבה הריאליים לצד חברתה, המתמטיקה.

יסודות הפיזיקה מוצקים ויצוקים ויופיעו בכל הזדמנות זהה ומכאן ההיגיון בדבריה. היא זוכה לחדוות ההתחדשות כל העת בעידן הטכנולוגי של זמננו, ולא מעט נראה כיצד הטכנולוגיה מתקדמת ומרחיקה לכת דווקא בזכות אותם חוקים פיזיקאליים עתיקי יומין כדיברות חקוקות על אבן אשר תורה שלמה ומוחשית מסופרת דרכן.

שיעורי למידה בפיזיקה מתחלקים לעיוניים ולמעשיים – המחשה על ידי ניסויים. דבר אשר הופך את לימודי הפיזיקה למעניינים ומסקרנים, דינאמיים, המפיקים חוויה לימודית המספקת תוצאות ותובנות נרכשות מידיות. הפיזיקה תעזור למי מאתנו שירצה להתקדם אל עבר המגמה הירוקה ואיכות הסביבה הניצבות כיום בקדמת הבמה ונכון לא פחות – להבין את נזקי הטבע הנגרמים בשל שימוש בחומרים ואנרגיות לא נכונים או לא מתאימים.
בעידן שבו מכוניות לידינו בכבישים נוסעות על גז וחשמל וטלפונים סלולריים ממלאים את ידינו ומחליפים את יכולותינו הבסיסיות לזכור ולתקשר, חשיבות הפיזיקה גוברת עוד ועוד ומסייעת לנו לשמר ולשפר חיים ואמצעים המצילים ומקיימים חיים לכל.