×
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים -  צילום - לימודי צילום

לימודי צילום

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

צילום אינו תחום פשוט כמו שאתם חושבים. אמנם כל אחד יכול להביט דרך עינית המצלמה, לכוון לעבר נוף, אובייקט או אדם, אך היו בטוחים שאם כמה אנשים ינקטו בדיוק באותה הפעולה, באותו המקום ובאותו הזמן ועל ידי אותה המצלמה - בכל זאת התוצאות ייראו אחרת לגמרי.

אמנם בעידן הטלפונים הסלולאריים כולנו זוכים לתעד על בסיס יומי את החיים שלנו, כולל מה אנחנו אוכלים והמקומות אליהם אנו מגיעים, אך בין צילום מתעד ברמה האישית לבין צילום אמנותי ומקצועי המרחק רב מאד.

צילום הוא אמנות לכל דבר וישנה חשיבות לקומפוזיציה, לאור, לטכניקות השונות, לכיוון ועוצמת האור, לציוד וכמובן - ליד המצלמת והכוונה האמנותית המסתתרת מאחורי התמונה.

כמו בכל סוגי האמנות, ישנם אנשים שפשוט נולדו לזה ויודעים לזהות רגע או קומפוזיציה ראויה לצילום וכמובן להצליח ללכוד את הרגע באופן אופטימאלי ומיטיב עם הסיטואציה. אחרים, ינסו ככל שינסו, ללא הכשרה בסיסית לא יוכלו לצלם תמונה ראויה. לשם כך נועדו קורסי הצילום למיניהם אשר מציעים היכרות עם תחום הצילום, וצוללים לעומקה של אמנות זו.

לימודי הצילום נחלקים לרמות שונות ופונים לגילאים שונים. כיום אף ניתן למצוא חוגי צילום בסמארטפונים!

קיימות מגמות צילום בבתי הספר התיכוניים, חוגי צילום לילדים ולנוער בשעות אחר הצהריים, לימודי ערב ולימודי תעודה למבוגרים וסדנאות צילום חווייתיות.

בלימודי הצילום לומדים על תפעול המצלמה ושליטה בה, תפקיד הצמצם ותריס המצלמה, עומק שדה, צילום תנועה, עבודה בסביבות אור שונות, הדפסה ופיתוח תמונות, סוגי עדשות מצלמה, צילומי פורטרט, קומפוזיציה ושפה חזותית וכן תרגול מעשי.

חלק מהמוסדות המציעים לימודי צילום, מעמיקים את הידע הנלמד גם לתוכנות עריכה כגון פוטושופ, מלמדים סטופ-מואושן וכן צילום ועריכת וידאו.

לימודי צילום מפתחים את יכולותינו בכמה מישורים, ביניהם המישור הקוגניטיבי, הרגשי, פיתוח הראיה המרחבית והערך החשוב ביותר - התייחסות לסביבה, שכן כיום כולנו נוטים לקבור את ראשינו בטלפונים הניידים וממעיטים בהסתכלות החוצה, לנוף, לרחוב, לסביבה בה אנו חיים. צילום פותח אותנו לחוויה והיכרות מחודשת עם חיינו היום יומיים ומאפשר לנו להיות ברגע ולהוקיר אותו.

בדרך כלל בסיום קורס או חוג, התלמידים יציגו את עבודותיהם בתערוכת סיום חגיגית בה יוכלו להזמין את הקרובים להם להתבונן ביצירותיהם ולקבל מושג על עולמו הפנימי ודרכו של הצלם.

בין אם אתם חובבי צילום וידאו או צילומי סטילס, וברצונכם להעמיק את הידע שלכם, לפתח לעצמכם תחביב חדש לשעות הפנאי או להתרכז בקריירת צילום יוקרתית - תוכלו לפנות לאחד המרכזים המציעים לימודי צילום ולמלוא את המסגרת המתאימה לכם להגשמת חלום זה. 


קורסים סדנאות פנאי ותחביבים -  צילום - צילום בסמארטפון – כל מה שרציתם לדעתצילום בסמארטפון – כל מה שרציתם לדעת