×
חוגי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, קורסי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, פעילויות יחסים זוגיות ופיתוח אישי - להתעצם, להשתפר, לשנות. מי אני ומה שמי?

להתעצם, להשתפר, לשנות. מי אני ומה שמי?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

כמה פעמים אמרתם לעצמכם "ממחר דיאטה" ופתחתם את הבוקר עם קרואסון שוקולד נוטף חמאה לצד הקפה?

כמה פעמים אמרתם לעצמכם במהלך יחסים בין אישיים: "לא הייתי צריך להגיד את זה" או התחרטתם על מעשה שעשיתם בלהט הרגע?

כן, כולנו בני אדם. לכולנו יצרים, רגשות, מצבי רוח משתנים. אבל לעתים המעשים שלנו, במיוחד אם הם עקביים - מייצרים את מי שאנחנו ולעתים המישהו הזה הוא לא בדיוק מי שדמיינו שנהיה "כשנהיה גדולים".

אם נביט לעצמנו עמוק בעיניים וננסה לומר את האמת בקול - נגלה ככל הנראה שרוב התכונות שלנו, או המעשים שלנו (או גם הימנעות ממעשים מסוימים) נובעים מפחד. כן, פחד. מילה מפחידה. אבל האמת היא שפחד הוא רגש שמייצר בחיינו תנועה רבה - בין אם משתק אותנו ומונע מאיתנו לכבוש את הפסגות שנועדנו לכבוש, או דוחף אותנו למעשים שלא ממש רצינו לעשות כמו להמשיך ולעבוד במקום עבודה משמים או לא מפרגן מתוך הפחד משינוי, מהשלכות של שינוי, ממקום עבודה אחר ופחות נוח - ותאמינו או לא- פחד גם מהצלחה.

רובנו מפחדים מהצלחה ברמה שאנו עושים לא מעט כדי להימנע ממנה. מה יקרה אם זה יצליח? מה יהיה לי לתת אחר כך? מה אם יגלו שאני לא שווה את זה? מה אם יבינו שאני סתם כלומניק? מה אם זה יגדל לממדי ענק ולא אוכל לעמוד בלחץ? בני האדם הם יצורים מורכבים, על זה אין ויכוח.

מזלנו שנולדנו לדור שמצליח להגדיר, להכיל, לראות את נבכי הנפש ומתחיל על קצה המזלג להבין אותה. או לפחות מנסה מאד. כיום תחום הנפש מפותח מאי פעם, ומאפשר לכל אחד, לכל כיס - לא משנה מה גודל החור בו - לעצור ולהתבונן, לקבל כלים ולנסות לחולל שינוי עצמי לצורך שיפור והטבה.

התפתחות והעצמה אישית היא דבר שכל אחד חייב לעצמו. אם נישאר תקועים במקום ונמשיך ללכת במעגלים סביב המוכר, לא נוכל להגיע לשום פסגה, לא נצליח לממש את הפוטנציאל האישי של כל אחד מאיתנו ובכך לא נצליח לקיים את הקשרים שהיינו רוצים לקיים ולכבוש את הפסגות שברצוננו לכבוש.

אנחנו מטבענו נוטים להישען על חוויות העבר שעיצבו אותנו והפכו אותנו למי שאנחנו כיום. כך, כשיש לי על מה להישען ואת מי להאשים - בין אם את ההורים או את הטראומה או החוויה - אוכל לנצח להישען עליה ללא הצורך בשינוי. יהיה לי הסבר להתנהגות הלא רצויה החוזרת ונשנית שלי מבלי להצטרך לשנותה, למרות שהיא מפריעה לי בחיי. אבל האמת היא, שתמיד ניתן לחולל שינוי משמעותי, להתנתק מהעבר ולעצב את עצמנו מחדש בעזרת הכלים הנכונים.

כיום תוכלו להירשם לסדנאות העצמה אישית, למעגלי תמיכה, למפגשים עם קואוצ'רים ומלווים, עם פסיכולוגים ופסיכיאטרים. תוכלו לקחת קורסים ולקבל כלים התנהגותיים שיתרמו להתפתחות האישית שלכם, להצטרף לפורומים שונים ומסגרות שונות, או ללכת למפגשים אחד על אחד עם מטפלים אלטרנטיביים משלל סוגים. כל אחד יוכל למצוא את השיטה שמדברת אליו אם רק ינסה וירצה.


חוגי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, קורסי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, פעילויות יחסים זוגיות ופיתוח אישי - רווקות נצחית או נישואין מתוך לחץ?רווקות נצחית או נישואין מתוך לחץ?