×
לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה -  מקהלה - להיטמע ולהתמכר להרמוניה - שירה במקהלה

להיטמע ולהתמכר להרמוניה - שירה במקהלה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

שירה במקהלה כבר אינה פופולארית כפי שהייתה בעבר. עם זאת, מסיבה די ברורה, אנשים רבים ממשיכים לפקוד את מרכזי המוזיקה השכונתיים והעירוניים ומתמידים בהגעתם לחזרות ולהופעות. שירה במקהלה תיתכן ותישמע לכם מעט מיושנת וארכאית אבל למעשה, כוחו של הקול הוא רב, ובעזרת הכוונה נכונה ניתן להגיע להרמוניה שמימית ולבצע שירים מכל הזמנים ובכל הסגנונות בהינתן העיבוד המתאים.

היתרון במקהלה הוא ריבוי הקולות. לכל שיר יהיה אפשר למצוא קול שיתאים לזמר, לא משנה באיזה סולם מחליטים לבצע אותו. החלוקה הסטנדרטית והמקובלת לקולות המקהלה היא קולן הגבוה של הנשים- הסופרן, הקול הנמוך הנשי - האלט, הקול הגבוה של הגברים - הטנור, והקולות הגבריים הנמוכים - הבס. ישנן גם חלוקות אמצע אך לא ניכנס לזה עכשיו.

בני האדם מאז ומתמיד שרו יחד. זאת הייתה שפתם המשותפת, מעבר לדעות ולתרבות. השירה ליוותה כל שבט וקבוצה משחר ההיסטוריה ועד היום בזמנים קשים ובחגיגות שמחות. המקהלה הייתה שחקן חשוב מאד במחזות אשר הסביר את המתרחש על הבמה עוד בימי יוון העתיקה. השרה המשותפת שייכת גם לאינדיאנים באמריקה כאשר התפללו לגשם, לשבטים האפריקאים בטקסיהם השבטיים ועד היום שירת מקהלה נחשבת לממלכתית יותר ומייצגת יותר באירועי תרבות למיניהם.

אם מדגדג לכם לשיר ואתם יכולים להחזיק מלודיה מבלי להתבלבל נוכח קולות אחרים בתוך ההרמוניה, ובכל זאת אינכם מתכוונים לפצוח בקריירת סולו ולכבוש את העולם בשירה רמה, אולי הגיע הזמן שתשקלו הצטרפות למקהלה. בזמן השירה מתרחש קסם. קסם שלא ניתן לחוש בו בשום מקום אחר. כשהתדרים האנושיים חוברים זה לזה וההרמוניה מהדהדת באוויר קיימת תחושת אחדות ושייכות שלא ניתן להסבירה. הכל נופל למקום הנכון. הכל שייך להכל. להרמוניה יש כוח רב בהשפעה על הרגשות שלנו, ואין ספק שכשההרמוניה יושבת ומדויקת אין אחד שלא מתרגש, בין אם הוא שר ובין אם מאזין למקהלה.

קיימות מקהלות רבות סביבנו. בכל קונסרבטוריון עירוני  או מרכז מוזיקה אזורי תוכלו למצוא מקהלה פעילה. קיימות מקהלות לקהילות שונות כמו "מקהלת יוצאי דרום אמריקה" אשר מבצעת שירים בספרדית, מקהלות צעירים ונוער, מקהלות אקספירמנטליות ועוד. מאז ומתמיד אהבנו לשיר יחד. אם באוטו, בערבי שירה בציבור ובמקהלות. השירה היא אנחנו ואנחנו שיר.

 

הרשמות אינטרנטיות לחוגים - החלטה כלכלית נטו