×
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים -  ג

כל מה שרציתם לדעת על ג'אגלינג!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

להטוטנות היא אמנות הגוף והמחשבה. היא דורשת אתכם במלוא הערנות וההקשבה לגופכם.

 להטוטנות או בשמה הלועזי - ג'אגלינג, הוא שילוב בין אומנות קרקס וספורט. הג'אגלינג הוא אומנות של השלכת מספר חפצים לאוויר בו זמנית, היוצר מצב שלפחות חפץ אחד תמיד נמצא באוויר. להטוטנות משמשת בחלק גדול מאומנויות הקרקס. העיסוק בג'אגלינג הפך לפופולרי יותר לקראת סוף המאה ה-20 בקרב קהילת המטיילים ברחבי העולם, בעיקר בארצות המזרח, ובקרב קהילת הטראנס העולמית.

 באורח פלא, להטוטנות תמיד תפסה מקום בחיי התרבות ברחבי העולם. העיסוק ברכישת מיומנות כה מדויקת וברת השגה רק מתוך אימון מפרך וחזרה שוב ושוב על הפעולות תמיד הקסימה את בני האדם. גם צעירים וגם מבוגרים מוצאים עצמם משתאים ונותרים פעורי פה נוכח להטוטן אשר "מג'נגל" במספר חפצים בו בזמן. אומנות הג'אגלינג הופיעה בהיסטוריה הכתובה ונראתה בפסלים עוד מימי מצרים העתיקה, האימפריה הרומית ויוון העתיקה, ודווקא הקרקס אימץ את הג'אגלינג אל שורותיו רק באמצע המאה ה-18 בה החלו לראשונה להטוטנים להופיע בקרקסים ברחבי העולם.

 למרות השינויים הרבים אשר עברו קרקסי העולם, להטוטנות עודנה חלק חי ובלתי נפרד מחיי הקרקס.

הג'אגלינג גם קיבל מקום של הכרה עולמית גם ככלי לפיתוח מיומנויות קואורדינציה, פיתוח המחשבה, התמודדות עם בעיות קשב וריכוז ולכן משתמשים בג'אגלינג גם ככלי טיפולי בימינו. עקב כך, הג'אגלינג מקבל כיום יותר ויותר מקום בתכניות הלימוד בבתי הספר בארץ ובעולם כולו.

 להלן חלק מהאביזרים המשתייכים לעולם הג'אגלינג אשר בעזרתם מתרגלים ברחבי העולם כולו: דוויל סטיק (או פלאוור סטיק), דיאבולו, פוי (או פויז), סטאף (מוט), כדורים, קלאבים (אלות), טבעות, יו-יו, צלחת סינית (או צלחות סיניות), כדורי איזון, כדורים קופצים, רולה בולה, קביים, מקל פוגו, חד אופן, קנדמה ועוד.

אם גם אתם תרצו ללמוד "לג'נגל" (מילה מזוהה עם ז'רגון הלהטוטנות), תוכלו לעשות זאת באחד מחוגי הג'אגלינג הקיימים בבית ספרכם או באזור מגוריכם. בחוג הג'אגלינג תוכלו ליהנות מחברה טובה, ממדריכים זריזי יד ועין, שיעזרו לכם לפתח מיומנויות בשלל החפצים שעולם הג'אגלינג מציע.

סדנת ג'אגלינג היא גם  דרך מצוינת גם לחסוך בכסף שכן תוכלו להיחשף בחוג אל שלל האביזרים ורק לאחר האימון בהם בחוג, להחליט באילו מהם תרצו להתמקד באימון הביתי שלכם ולפתח את המיומנות. רוב החפצים אינם יקרים לרכישה, שכן ניתן לג'נגל כמעט עם כל חפץ ביתי, ובכל זאת בחוג תוכלו לקבל הנחייה, טיפים ולרכוש מיומנויות של שיווי משקל, פיתוח הזריזות ותנועה נכונה.

אם גם בכם בוערת התשוקה לפעילות זריזת ידיים או שילדכם זקוק להוציא אנרגיה או להתרכז, תוכלו לפנות לאחד מחוגי הג'אגלינג המוצעים ברשת ולקבל תמורה מלאה לכספכם.
מדובר בזמן איכות וכיף, שמאד מפתח כל אחד ואחת וממלא בשמחה ותחושת הצלחה.