×
חוגי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, קורסי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, פעילויות יחסים זוגיות ופיתוח אישי -  זוגיות - כל מה שלא ידעתם על זוגיות!

כל מה שלא ידעתם על זוגיות!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

אם אתם נשואים 20 שנה ויותר, אולי לא נצליח לחדש לכם דבר.
ובכל זאת, חשוב לדבר על זה. זוגיות היא לא פיקניק.
אם חשבתם לרגע שמרגע שתמצאו את אהבת חייכם תוכלו לשכב רגל על רגל על זרי הדפנה וליהנות מהשקיעה יחדיו - אתם "מה זה" טועים!

זוגיות היא עבודה. עבודה קשה ומפרכת. יום יומית. תמידית. אז למה לטרוח? כי שכרה בצדה BIG TIME!

אנחנו באים לעולם הזה לבד ונלך ממנו לבד, אך מה לעשות, האדם הוא יצור חברתי וזקוק לתמיכה רגשית ופיזית כדי לשרוד את החיים האלה. לשרוד זה לא רק להצליח לחיות, להיות בריא, להתפרנס בכבוד. לשרוד זה גם להישאר מעל פני המים כשמדובר במילוי משאבי הרגש. אנחנו יצורים רגשיים. גם לאלו שיש להם עור של פיל יש רגשות. הם פשוט חבויים תחת שכבה עבה יותר של היסטוריה שחלחלה.

אז אם אנחנו כל כך מורכבים וצריכים לעבוד כל כך קשה בשביל לא להיות לבד - למה אנחנו עדיין רודפים אחרי זה? התשובה היא חד משמעית: קשה לנו עם - אבל אנחנו ממש לא יכולים בלי. בלי זוגיות הלב נסגר. בלי אהבה טובה, תמיכה, עידוד, חיבוק, מגע, סיפוק מיני, אינטימיות - אנחנו חצי בנאדם. אז הנה סיבה מספיק טובה למצוא את החצי השני שלנו.

 

עכשיו, מה הבעיה?

הבעיה היא שגם ככה קשה לנו להחזיק את עצמנו, כאמור, מעל למים - אז להחזיק עוד מישהו מלבדנו? נשמע כמשימה בלתי אפשרית.

ראשית, אפשר להתעודד. אנחנו לא צריכים "להחזיק" אותם. הם מבוגרים מספיק בשביל "להחזיק" את עצמם. שנית, כשאנחנו דואגים לעצמנו, האנרגיה שאנו משדרים לסביבה משפיעה על כל יתר האספקטים בחיינו. זה אומר שאם תאהבו את עצמכם ותדאגו לעצמכם, כך תייצרו בטחון רב יותר בבן הזוג שלכם ובזוגיות עצמה.

אחרי שדאגתם לעצמכם נסו לזכור שמדובר בבחירה. הזוגיות שבחרתם להיות בה צריכה להיות בונה ולא הרסנית. אם קיים בה שמץ של הרס עצמי או של בן הזוג ייתכן ואתם זקוקים לייעוץ או אפילו פרידה. נקודת הפתיחה צריכה להיות זו שאנו רוצים בטובת האחר. תמיד. אנו רוצים לראות אותו משגשג, מאושר, פורח. כי כמו שאתם דואגים לעצמכם ובזאת מייצרים בטחון סביב, כך גם כשבן הזוג שלכם מאושר ופורח - תהיו רגועים ובטוחים שש לכם חלק בדבר והוא כאן כדי להישאר. משהו טוב קורה. ולא מחליפים סוס מנצח.

אז חזרה לבחירה. אתם בחרתם בו. תנו לעצמכם את החופש לומר זאת בקול ולקחת אחריות. אם בחרתם בבן זוג לחיים, עליכם להיות אחראים מספיק לנתב את חייכם כדי להצדיק את הבחירה. אם נדרש שינוי התנהגותי בכם או בבן הזוג - שימו הכל על השולחן. דברו. תגידו מה מפריע. מה חסר. אין דבר כזה יותר מדי כנות (כמובן שעליכם לבחור את המילים בקפידה כדי למזער פגיעה באהוב שלכם).

 

אל תאשימו!

חלק מלקיחת אחריות היא הימנעות מהאשמה. היא ההבנה שמה שנגרם לכם והמצב אליו הגעתם הוא אשמת שניכם באותה מידה. זנחתם את העבודה על הזוגיות, שכחתם לטפח אותה וכעת אתם בבעיה. אם לשם הגעתם - אל דאגה - בעזרת שיח בונה תוכלו לצאת מהלולאה ולחזור לנקודת הפתיחה.
בחירה בריאה אחד בשני מתוך אהבה. כשאנו מאשימים אנחנו מייצרים התנגדויות בצד השני. נסו להימנע מהאשמות אלא דברו בגוף ראשון. "נפגעתי", "חסר לי", "אני צריך ממך". הדבר ייצר הקשבה מהצד השני וזו הדרך הבטוחה לייצר חברות עמוקה יותר.

מדובר בעבודה קשה אך אם תסגלו לעצמכם את דרך הביטוי הנכונה והבונה, תוכלו לייצר חיים שלמים ומופלאים של יחד. מובטח.


חוגי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, קורסי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, פעילויות יחסים זוגיות ופיתוח אישי -  זוגיות - איך להיות בזוגיות טובה ולהישאר בחייםאיך להיות בזוגיות טובה ולהישאר בחיים