×
לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה -  חליל - כל מה שחשוב לדעת על נגינה בסקסופון

כל מה שחשוב לדעת על נגינה בסקסופון

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

הסקסופון הוא כלי נשיפה אשר הצטרף יחסית מאוחר אל כלי הנשיפה המודרניים. הוא הומצא במאה ה-19 על ידי אדולף סקס. הסקסופון אמנם עשוי מתכת אך הוא נמנה בין כלי הנשיפה מעץ מאחר והפיה שלו מורכבת מעלה או לשונית עץ אשר בלעדיה לא ניתן להפיק צליל.  הסקסופון בנוי משלושה חלקים-  הגוף,,הצוואר המעוקל והפיה. הסקסופון מאז ומתמיד היה פופולארי והסיבה לכך היא שגוון הצליל שלו הוא הדומה ביותר לגוון הקול האנושי ולכן הוא מרגש אותנו וסוחף אותנו ביתר קלות.

את הסקסופון ניתן לשמוע כמעט בכל מקום. בין אם כחלק מהרכב רוק, בסולואים מפורסמים במוזיקה הפופולארית, כחלק מאורקסטרה וכמובן בהרכבי ג'ז. הוא מתאים לכל מקום ולכל אווירה ולכן גם ניתן למצוא אותו מאד בקלות בהרכבים לאירועים ככלי המוביל נעימות חושניות, שמחות, מרגשות ועוד.

כשרואים סצנה רומנטית בסרט או סדרה, בדרך כלל הכלי המוביל בפס הכל יהיה הסקסופון שכן הסקסופון ידוע בחושניותו, פתלתלותו והאופי המתפנק של צליליו. 

קיימים כמה סקסופונים בגדלים שונים אשר מפיקים צלילים בגוונים וגבהים שונים, אך צורת ההפעלה היא כמעט זהה בכולם, כך שמי שמנגן בסוג אחד של סקסופון ככל הנראה יוכל לנגן בקלות בסוג אחר. סוגי הסקסופון הינם: סקסופון סופרן, סקסופון אלט, סקסופון טנור וסקסופון בריטון.

אם אתם שוקלים ללמוד לנגן בכלי הקסום הזה דעו שהוא מתאים גם לילדים וגם למבוגרים. ניתן להתחיל ללמוד בסביבות גיל 8, ואף פעם לא מאוחר! הצעירים מתחילים ללמוד על סקסופון אלט כי הוא הקטן מבין השניים המובילים. ילדים בוגרים יותר, וכמובן, מבוגרים, יכולים לבחור בין הטנור והאלט.

לגבי רכישת הכלי, סקסופון הוא עסק יקר יחסית ועולה כמה אלפי שקלים. ניתן לרכוש סקסופונים מסוגים שונים בכל חנויות כלי הנגינה בשל הפופולאריות רבת השנים שלו, אך מומלץ להתחיל משכירת כלי לכמה חודשים, ולאחר תקופה, אם תרגישו שזה הכלי שנועד לכם, תוכלו לרכוש לכם אחד. 


לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה -  חליל - כל מה שחשוב לדעת על נגינה בסקסופוןכל מה שחשוב לדעת על נגינה בסקסופון