×
חוגי
 אומנויות הבמה, לימודי
 אומנויות הבמה, שיעורי אומנויות הבמה -  פיתוח קול - כל אחד יכול להיות זמר!

כל אחד יכול להיות זמר!

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

כן, קראתם נכון. טוב יותר או פחות - תלוי במידת ההתמדה שלכם.

כדי להגיע לתוצאה טובה עליכם להצטייד בשעה פנויה ביום, בקלידים לצורך ליווי והשוואה וכן- במורה מעולה!

כולנו נולדים עם ארגז כלים בסיסי שכולל גרון ומיתרי קול להפקה קולית, סרעפת וריאות לנשימה, חלל ראש ופה כתיבת תהודה ומוזיקליות.

שמיעה מוזיקלית היא האספקט החשוב ביותר כשמדובר בשירה. גוון הקול חשוב אך עליו לא יקום וייפול דבר, זמרים רבים ואהובים בעולם כולו נחנו בקולות "צפרדעיים" למדי ועשו על זה קריירה. אבל הא' ב' בשירה הוא לא לזייף. אם אתם שומעים שאתם מזייפים - אתם בחצי הדרך לריפוי ולאיזון. אולם, תצטרכו להתאמן הרבה בשביל להצליח בפיתוח קול.

כבכל תחום בחיים, ככל שנלמד ונדע יותר, וכמובן נתאמן ונתנסה - כך מידת ההצלחה שלנו תעלה. חלקכם יאלצו להתמיד בעבודה על נשימה נכונה במשך חצי שנה לפני שתוכלו להפיק צליל אחד בריא מגרונכם - וכל זאת כדי לספק מערך הגנה על הגוף היקר שלכם (אתם לא רוצים יבלות על מיתרי הקול או פוליפים לא רצויים).

חלקכם האחר יתגלה כבעל סרעפת חזקה ונשימה נכונה באופן טבעי או מתוך אימוני היוגה שלכם ותוכלו לעבור הישר לגילוי היכולות הווקליות שלכם והרחבת המנעד (כמה גבוה וכמה נמוך אתם יכולים להגיע). בפיתוח קול נשים דגש על כל צליל וצליל, על פיתוח שמיעה, על יציבה נכונה, על מימיקה (עבודת הפנים), על טעויות נפוצות בשירה, על הגוון הטבעי והיכרות עם גווני קול אחרים שחבויים בכם, עבודה על טקסט, חיבור לרגש והבנת טקסט לעומקו עד הפקה קולית נכונה ומתאימה (הגשה).

כדי להתקדם בקצב טוב ונכון תצטרכו להתמיד ולהתאמן כשעה ביום, אך כמובן שאם ברצונכם רק לקבל חוויה וחלל מקבל ומכיל שיאפשר לכם לשיר פעם בשבוע לשעה עם הכוונה נכונה שתסייע לכם ליהנות ולגלות את עצמכם ואת קולכם, גם זה ראוי ומקובל. מצאו לכם מורה טוב שייתן לכם קרקע חופשית להתפרע ולבטא את עצמכם. העיקר שתשירו!