×
כלות - מלכות ליום אחד

כלות - מלכות ליום אחד

מאת בשמחות - מנוע החיפוש לאירועים ושמחות

יום הכלולות, הינו יום מיוחד. בערב המיוחד, הכלה לובשת בגדי כלולות. למעשה, הכלה נראית ממש כמו מלכה. במאמר זה, נסביר מדוע הכלה יכולה להרגיש ממש כמו מלכה ליום אחד.

הינומה וזר על הראש:

ההינומה שעל ראשה של הכלה, מזכירה כתר. ההינומה עשויה מבד רשת. לפי המסורת היהודית, החתן מכסה בהינומה את פניה של הכלה לפני החופה. את ההינומה מחברים אל שמלת הכלה, או באמצעות סיכה אל השיער.

שמלת כלה:

רוב הכלות בעולם לובשות שמלה לבנה. אולם, אין מחויבות הלכתית ללבוש שמלה לבנה. אם הכלה רוצה שמלה ורודה או תכלת, או כל שמלה בצבע אחר, הכלה יכולה לבחור שמלת כלה צבעונית.

סוגים שונים של שמלות כלה: ישנם שמלות פשוטות אך יפות. ישנם שמלות מנופחות. לחלק מהשמלות הללו יש חישוק אחד, ולחלק יותר. כל כלה צריכה להחליט איזה סוג שמלת כלה מתאים לה. יש כלות שירגישו לא נוח בשמלה מנופחת. לכן, לכלות אלו מומלץ לבחור בשמלה רגילה, אך להשקיע בקישוטים שעל השמלה.

כיצד ניתן לחסוך בהוצאות שמלת הכלה?

כיוון שפעמים רבות, שמלת הכלה נלבשת רק לערב אחד, ניתן לחסוך בהוצאה זו. ישנם כמה דרכים לכך:

השכרת שמלות כלה: שכירות של שמלת כלה, זולה יותר מרכישת שמלת כלה. מחירי השכירות מגוונים. ישנם עסקים בתחום הגובים יותר, וישנם שגובים פחות עבור השכרת השמלה.

גמ"ח: את הגמחי"ם להשכרת שמלות כלה, ניתן לחלק ל2 סוגים עיקריים: סוג אחד, הוא גמחי"ם המשכירים שמלות כלה במחיר זול במיוחד, כמו למשל: 1000 ₪.

נעליים לכלה:

נעליים לכלה מומלץ לרכוש. אפשר לרכוש נעליים יוקרתיות במחיר גבוה, ואפשר גם למצוא נעליים יפות ביותר במחיר סביר. יש כלות שיעדיפו נעליים מבריקות בצבע לבן חלק. לעומת זאת, יהיו כלות שיעדיפו נעליים בגווני כסף או זהב. ישנם חנויות נעליים המוכרות נעלי כלה עם עיטורי פנינים, או אבנים מלאכותיות דמויות אבני חן.

לבוש לשושבינות:

כדי שהכלה תרגיש ממש כמו מלכה, אפשר להזמין לה שושבינות. לפעמים, החברות של הכלה ישמשו כמו שושבינות, ולפעמים יבחרו בילדות קטנות. לילדות, תופרים שמלות לבנות יפות, ושמים זרים על הראש. ניתן למצוא לשושבינות שמלות הנראות ממש כמו שמלות כלה. כדאי לרכוש נעלי עקב יפות עבור השושבינות. נחמד לראות את השושבינות לבושות בנעליים זהות, אך אין זה חובה.

תסרוקת ואיפור:

התסרוקת והאיפור, מוסיפים היטב ליופי של הכלה. יש כלות שיעדיפו תסרוקת עם קוקס גבוה, ויש כלות שיעדיפו תסרוקת עדינה יותר.

 זר הכלה:

כמו שלמלכה יש שרביט, כך גם לכלה יש זר. ניתן לרכוש זרי כלה מוכנים, וניתן להזמין זרים בעיצוב אישי.

כיסא הכלה:

לכלה יש כיסא המזכיר כיסא מלכותי. הכיסא עטוף בבד לבן, ומקושט בזרי פרחים. באולמות וגני אירועים רבים, פורסים שביל לבן מבד. על שביל בד זה, הכלה תצעד בדרכה לחופה.

חופת הכלולות:  

הכלה עומדת תחת חופה. ישנם אולמות רבים המכינים חופת בד עם עיטורי פרחים. חופה זו רחבה מספיק, וניתן לפרוס בתוכה את חופות הבד הנהוגות בחתונה דתית. אל חופות אלו יוביל שביל בד לבן.

שולחן הכבוד:

בחתונות רבים, החתן והכלה יישבו על שולחן כבוד. ביחד אתם, ישבו ההורים, הסבים והסבתות. בשולחן זה, יהיו זרי הפרחים היפים ביותר. לשולחן זה, יוגשו המאכלים המשובחים ביותר.

סעודת חתונה משובחת:

החתן והכלה יכולים להרגיש כמו מלכים. בחתונה, מוגש אוכל משובח שמוכן על ידי מקום האירוע, או על ידי קייטרינג חיצוני. בדרך כלל, יהיה בר פתיחה עשיר ומשובח, ובר קינוחים טעים ומפנק.  

לסיכום:

הכלה יכולה להרגיש מלכה ליום אחד. פירטנו את פרטי הלבוש של הכלה, והאביזרים הנלווים. 


הסבר מיסטי על בגדי כלות ומנהגים ביום הכלולותהסבר מיסטי על בגדי כלות ומנהגים ביום הכלולות