×
 מטפלים וחוגים טיפוליים -  ספא - כיצד שעה בספא יכולה להשפיע על חייכם?

כיצד שעה בספא יכולה להשפיע על חייכם?

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

ספא. מי אינו שמח לקבל שובר מתנה ליום פינוק בספא? שהרי, לכולנו זה ברור - ספא זה פינוק.
אבל לאורך ההיסטוריה האנושית ניתן לראות בתרבויות רבות ושונות שמה שאנו קוראים לו היום, שבעבר מוסדות אלה נקראו מרחצאות או בתי מרחץ, היו יותר מסתם פינוק - אלה היו מקומות של קודש. של טהרה. של ניקוי מבפנים ומבחוץ. של התחדשות.
ואולי אם נקדיש לכך מחשבה קצרה נוכל להבין את המשמעות העמוקה שבהענקת הזמן ובהתמסרות אל העצמי, ובעצמה של המתנה הזאת שאנו מסוגלים להעניק לעצמנו גם כיום, בתוך המציאות של חיינו.

כשאנו הולכים לספא, אנו למעשה עוצרים את החיים לרגע, מאחסנים את המכשירים הניידים בתא, פושטים את בגדינו ולובשים חלוק לבן ונקי. אנו מתמסרים לידיהם המנוסות של מטפלים, ואין זה משנה אם יקראו לזה שבדי, תאילנדי או שיאצו, כל סוגי העיסויים מעניקים לנו מתנה מסוג שונה, אך כולם ללא יוצא מן הכלל מחייבים אותנו להתנתק ולהתמסר, דברים שאיננו נוהגים לעשות ביום יום וזו המתנה הגדולה מכל.

גם הסאונה, שחלקנו אוהבים יותר וחלקנו פחות, מאפשרת לנו להתנקות. משהו בחום העז, ספק הנאה ספק סבל, והשקט המוחלט שבחדר מאלצים אותנו להתבונן פנימה. כי כשאין לאן להתבונן כלפי חוץ אנו נותרים עם עצמנו.

הזיעה מנקה כל נקודה בגופנו ומצננת את עורנו המתלהט.

ספא ניתן למצוא כמעט בכל מקום, בכל ישוב, עיר או בין לבין. אנו נוהגים להעניק לאחרים את השוברים הללו, אך מתי באמת בפעם האחרונה הענקת לעצמך מתנה כזאת נגישה וקלה להשגה?
אנו רואים בזאת כמותרות, אך אפשר לומר שמדי פעם זו אף חובתנו לערוך ניקוי שכזה, להתמלא באנרגיות מחודשות, להיטהר ולהתרענן.

בקיצור - הגיע הזמן ללכת לספא!