×
 הפעלות למבוגרים -  סדנאות גיבוש - כיצד לגבש בין העובדים באמצעות חולצות מודפסות?

כיצד לגבש בין העובדים באמצעות חולצות מודפסות?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

ימי גיבוש לעובדים, הינם דרך מצוינת לגבש בין העובדים.

מדוע יש צורך ביצירת ימי גיבוש לעובדים?

לכל אדם, יש צורך בהשתייכות חברתית. גם מי שבמעמד גבוה, רוצים להרגיש שייכים אל החברה. כיוון שאנו מבלים מספר מכובד של שעות בעבודה, אנו רוצים להרגיש שייכות חברתית אל מקום העבודה. לפעמים, החברים הכי טובים הם החברים לעבודה, כי אנו נמצאים עמם הרבה שעות. על מנת ליצור שייכות זו, יש לחבר ולגבש בין העובדים.

 ימי גיבוש - יוצרים אצל העובדים תחושת שייכות:

איך מצליחים ליצור גיבוש בין העובדים? אחת מהדרכים ליצירת גיבוש, הינה "יום גיבוש". הפעילות המשותפת, במהלך ימי גיבוש של העובדים, יוצרים אצל העובדים תחושת שייכות. מצד אחד, העובדים מרגישים שייכות חברתית אחד לשני, ומצד שני- שייכות של העובדים אל מקום העבודה. תחושה זו של העובדים, נבנית במהלך פעילות מגבשת ומהנה.

איך מנציחים את יום הגיבוש?

איך מנציחים את החוויה המיוחדת שנוצרה ביום הגיבוש של העובדים? יש כמה סוגים של מזכרות. אולם, המזכרת החזקה ביותר, היא חולצה משותפת. על החולצה יהיה הכיתוב: "יום גיבוש...". את החולצה, ילבשו העובדים במהלך יום הגיבוש. בסיום היום המיוחד, יצטלמו כל העובדים לתמונה משותפת. גם אם יש מאות עובדים, ועד העובדים יכנס את כולם לתמונה משותפת.

חולצת מחזור של העובדים:

חולצת "יום הגיבוש", הינה "חולצת המחזור" של העובדים. לכאורה, ניתן לחשוב שרק ילדים זקוקים לחולצת מחזור. אולם, גם למבוגרים יש צורך בסימן שייכות. כאשר תיראו את החולצה, תזכרו בחוויות המשותפות שהיה לכם ביחד במהלך יום הגיבוש. החולצה יוצרת אחדות. אין זה משנה אם זה צוות קטן של עובדים, או צוות של מאות עובדים.

לסיכום:

חולצה מודפסת ליום גיבוש עובדים, מהווה מזכרת נהדרת מיום הגיבוש.
החולצה, מזכירה את הגיבוש והאחווה שהיו ביום המשותף. 


 הפעלות למבוגרים הפעלות למבוגרים -  סדנאות,  סדנאות גיבוש - כל הסיבות להירשם לסדנאות למבוגריםכל הסיבות להירשם לסדנאות למבוגרים
 הפעלות למבוגרים הפעלות למבוגרים -  הפעלות למבוגרים,  סדנאות גיבוש - הפתרון האולטימטיבי לגיבוש בסביבת העבודההפתרון האולטימטיבי לגיבוש בסביבת העבודה