×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  כדורת דשא - כדורת דשא - כדור קטן, דייקנות גדולה

כדורת דשא - כדור קטן, דייקנות גדולה

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

ענף ספורט זה החל ביוון מצרים ורומא העתיקה, כאשר השחקנים זרקו אבנים לעבר מטרה מאבן, כאשר מטרת הזריקה הייתה להגיע כמה שיותר קרוב לאותה אבן. ספורט זה היה בתחילה נחלתם של עשירים ואצילים בלבד, והמלך הנרי השני אסר למעמדות הנמוכים לשחק ואף גבה סכום כסף גבוה מכל מועדון כדורת פרטי על מנת להבטיח שרק עשירים ישחקו.
כיום משחקים כדורת דשא בכל רחבי העולם ולא והמשחק חוצה מגדרים, גילאים ומעמדות- ישנם משחקי גברים נשים, יחידים, זוגות שלשות ורביעיות, והוא פופולארי במיוחד בדרום אפריקה, אוסטרליה ובריטניה. גם בישראל יש התאחדות לכדורת דשא והיא מאגדת בתוכה שמונה מועדונים.

כדורת דשא מתקיימת על מגרש דשא מיוחד שגודלו נע בין 36 מ"ר ל-40 , כאשר בקצה אחד של המגרש ישנו שטיחון ובקצה השני, במרחק של מינימום 23 מטרים ישנו כדור לבן וקטן. השחקנים עומדים על השטיחון ומגלגלים את הכדורים על פני המגרש במטרה להגיע כמה שיותר קרוב לכדור שבקצהו.  הכדורים שמשמשים למשחק עשויים מתרכובת פלסטיק ומשקלם כקילו וחצי.
גודלם משתנה בין שחקן לשחקן וכל שחקן מתאים לעצמו כדור שיתאים לגודל כף ידו. חלק מהכדורים מכוונים למטרה עצמה ואילו חלק לחסימת כדורו של היריב. בנוסף כדורים מסוימים מכוונים אל מאחורי המטרה , למקרה שזו תזוז עקב פגיעת כדור, וכדורים אחרים לעבר כדורי היריב במטרה להזיזם ממקומם.
השחקנים מדורגים על פי תפקידים ולכל שחקן תפקיד במשחק בהתאם למעמדו בקבוצה
; המנהיג נקרא סקיפ, הוא שזורק את הכדור אחרון וזה שמנצח על הקבוצה במשחק אסטרטגי זה. בנוסף יש את המגלגל הראשון, השני, השלישי וכו, עד לסקיפ שכאמור זורק אחרון.

משחק זה דורש משחקניו ריכוז ודייקנות רבים, שליטה בעוצמת הזריקה ותפיסה מרחבית ברמה גבוהה. לצד הדרישות הללו, הוא מעניק למשתתפים בו הזדמנות להתנתק מלחצי היומיום, להיות באוויר הפתוח ולקחת חלק במשחק מהנה בו חברי הצוות תומכים ומעודדים זה את זה. 
הקושי הפיזי הנדרש לכדורת דשא הוא מתון וכל אחד מסוגל להיות משתתף פעיל בו, ולמצוא את עצמו מתמכר לאתגר, לחברותא, למטרה המשותפת ולתחושת הסיפוק שמתפרצת כששומעים את פגיעותו של הכדור במטרה.