×
לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה -  יצירת מוסיקה - יצירת מוזיקה

יצירת מוזיקה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

אחד הדברים הכי נוצצים ומעוררי השראה הוא להביט בזמר או נגן על הבמה בהופעה חיה, מזיע ו"נותן את הנשמה". אפשר להתפלפל רבות על המוטיבציה של אמן בכלל לעלות על במה, להופיע, "להיצלב" מול כולם- בכל זאת מדובר במעמד שעשוי לגרום לעגמת נפש גדולה אם אתה לא במיטבך, אם תפשל, תשכח את מילות השיר, תזייף או חלילה תפלי מנעלי העקב הכסופים הישר על פרצופך. אז למה בכל זאת אמני הבמה מביאים את חייהם למעמד כל כך רגיש?

ובכן, התשובה נחלקת למספר חלקים. ראשית מדובר ברצון לתהילה. כולנו (או רובנו) רוצים להטביע את חותמנו על העולם ולהשאיר משהו אחרינו. עזבו אחרינו, בזמננו. כולנו רוצים שיכירו בנו, להיות מוערכים, להיות נערצים! והערצה היא לא משהו שבדרך כלל מקבלים אנשים מן השורה, אלא אותם אלא שצלבו את עצמם על במות האצטדיונים במהלך קריירת יצירת מוזיקה. או לפחות קיסריה…

הסיבה השנייה, ואולי החשובה ביותר - היא שזה חזק מהם. מי שנועד לעסוק באמנות, אמן בנפשו, לא יוכל לסרב לשד היצירה, שקורא לו מתוך שנתו ושעות הערות שלו, שמזמן אותו לנבור בנבכי ובנימי הנשמה ולהוציא משם את כל הטוב וכל הרע, להעלות אותם על הכתב, על הכלי ולהלחין, לכתוב, לשיר את שעל לבו.

המושג "אמן מתוסכל" לא רק מדבר על הקושי של אמנים להתפרנס בכבוד מיצירה. מדובר גם על התסכול האמתי שביצירה עצמה. אתה לא בוחר בה, היא בוחרת בך, וחורצת את דינך לחיים של עליות ומורדות בעולם הרגש, והתמסרות מוחלטת לעצמי, על כל המשתמע מכך.

ועם זאת, אמנות הייתה קיימת מאז ומתמיד. היא פשוט כוח שלא ניתן לעצור אותו. אמן ברגע יצירה, הוא במצב השלם ביותר שלו, ולכן הוא לא יכול איתה אבל גם לא יכול בלעדיה.

אחד הדברים הכי חשובים באמנות, היא כל הזמן להתפתח, כל הזמן להמציא את עצמך מחדש כדי לא להישאר במקום ולחזור על המסרים והרעיונות שלך. לכן, על האמן להיות בתנועה ולמידה מתמדת. לקחת פה קורס, שם קורס, להתפתח לתחומים אחרים, להתנסות בסגנונות אחרים, בכלי נגינה אחרים, באמנות מסוג אחר לגמרי שתהווה לו עוד ערוץ לביטוי עצמי.
יש האומרים שמי שמוכשר במשהו אחד מוכשר בכול, וניתן להתווכח על כך, אבל לא ניתן להתווכח על העובדה שמי שניחן באוזן מוזיקלית נידון לכלי נגינה אחד בלבד או לסגנון מוזיקלי אחד ויחיד. תמיד יש לאן להתפתח ולשאוף. אם גם אתם עוסקים ביצירת מוזיקה, זכרו שעליכם לשאוף תמיד למצוא את הדבר הבא אם ברצונכם להצליח בעסקי המוזיקה. לא מספיק להיות מוכשר. כיום צריך להיות "כל החבילה". אז תתחילו לעבוד.

 

הרשמות אינטרנטיות לחוגים - החלטה כלכלית נטו