×
לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה -  דרבוקה - יאללה תן לה בדרבוקה!!!!

יאללה תן לה בדרבוקה!!!!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

מי לא מכיר את הדרבוקה?
אם אתם צריכים הסבר ותיאור, כנראה שלא נולדתם או גדלתם בישראל. הדרבוקה נותנת את הקצב של חיינו ומתמזגת הטב במזג הישראלי החם, המיוזע וחסר הסבלנות. ועם כל הקשיים שעמנו עובר, לקחנו משהו טוב מעירוב התרבויות שלנו, הקצב! קל לנו ללמוד לנגן ולשלוט בדרבוקה ולכן היא נחשבת לכלי עממי. ניתן להחזיק עליה קצב ולנגן מקצבים פשוטים ודי בכך כדי להחיות את המסיבה. שני הצלילים העיקרים שניתן להפיק מהדרבוקה הם צליל עמוק ממכה במרכז התוף וצליל גבוה ממכה בדפנות הכלי.

כולנו אוהבים "לתת בראש" ולהזיז את הישבן במעגלים, ואיך אפשר להישאר אדיש למעגל מתופפים או למתופף אחד ויחיד על הדרבוקה, שמכתיב לנו את האווירה המסיבתית?

אז אם תהיתם לגבי מקורה ועברה של הדרבוקה, דעו כי הדרבוקה היא כלי הקשה שמוצאו איך לא - מהמזרח התיכון. כלי זה שייך למשפחת תופי הגביע או הכד.מקור השם דרבוקה מגיע מהשפה הערבית מהמילה "דראב" ("להכות").

בעבר הדרבוקות הראשונות היו עשויות חרס ועליו הייתה מתוחה פיסת עור, אך עם הזמן החלו לייצר גם דרבוקות שגופן עשוי מתכת וראשן לעתים אף עשוי מפלסטיק! כיום הדרבוקות נפוצות לא רק במזרח התיכון אלא גם בשאר חלקי העולם. לדרבוקות יש כמה מסוגים כשביניהם הדרבוקה הטורקית והדוהולה המצרית הגדולה. גרסאות נוספות של הכלי ניתן למצוא ברחבי אגן הים התיכון, במדינות הבלקן כגון ארמניה, יוון ובולגריה ואף בהונגריה! (דרבוקה הונגרית?!?!)

אז אם מתחשק לכם להצטרף למסגרת מוזיקלית ולא ממש להתמקד בתיאוריה ובלימוד קריאת תווים לעומקה, תוכלו תמיד להצטרף לחוג נגינה קבוצתי או פרטני על דרבוקה, לקבל השראה, להעמיק במקצבי המזרח התיכון, לשחרר את הגוף והנשמה ולהיסחף לעולם שכולו קצב שעושה טוב על הנשמה!


הרשמות אינטרנטיות לחוגים - החלטה כלכלית נטו