×
חוגי
 אופנה וסטיילינג, שיעורי
 אופנה וסטיילינג, קורסי אופנה וסטיילינג -  איפור - חולם להיות מאפר? זה מה שעליך לעשות:

חולם להיות מאפר? זה מה שעליך לעשות:

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

אמנות האיפור

איפור זאת אמנות לכל דבר. כדי לדעת לאפר עלינו להבין פרספקטיבה, כלומר יחס גובה-אורך-רוחב, להבין קשרים בין צבעים, להכיר סוגי עור (ממש כשם שאמן פלסטי מכיר את הקנבס או הנייר עליו מצייר, להכיר את החומרים לעומקם וכמובן את הריאקציה ביניהם. בנוסף, מאפר ידע ליצור "יש מיש" ולהוציא את המיטב מכל אחת. עליו להבין את רצונה של המתאפרת, את אופייה, את יחסה לאיפור, את העדפותיה הסגנוניות ועוד.

איפור זה אינטימי

למאפר טוב תהיה יד יציבה, עדינה ורגישה ועין בוחנת ומבינה. תהליך האיפור הוא תהליך אינטימי שכן מדובר בקרבה ופלישה למרחב האישי של המתאפרת. לא די בהסכמתה של המתאפרת לקרבת המאפר, עליו גם לדאוג להיגיינה, לריח נעים מהפה (זה מאד מאד קרוב אחד לשני ולא תרצי רגעי מבוכה), וליד רכה ויציבה.


על המאפר להיות רגיש לאי נוחות מצד המתאפרת ולאפשר לה להתמקם בנוחות, לקחת הפסקות אם תרצה ולאפשר לה להתבטא ולשנות את דעתה ככל שתרצה עד לתוצאה רצויה. איפור דורש מהמאפר סבלנות אין קץ, חיוך ואדיבות.

בקיצור, אין ספק שכדי להיות מאפר מוצלח עלינו ללמוד, לשקוד ולהתאמן שעות נוספות. לא די בלהיות מוכשר או לדעת לעשות את זה על עצמך.

כמה זה עולה לי?

כיום, בתרבות השפע בה אנו חיים, קיימות אפשרויות רבות כל כך לרכישת איפור לסוגיו וכמובן כלי איפור כמו מברשות וספוגיות ועלינו גם לדעת היכן לרכוש את אלו, מה טווחי המחירים וכמובן התאמת סוג המברשת לסוג האיפור עצמו, בין אם מדובר בצלליות, חומרי הבהרה, מכחולי שפתיים, ספוגיות לפודרה ומייק-אפ או מברשות לסומק.
איפור זה עסק יקר ותרצו לקנות איכות, חומרים שיחזיקו על פני המתאפרת שעות רבות, אבל גם למצוא דילים טובים ואטרקטיביים.

האם די בכישרון רב ובתיק מלא באיפור כדי לרכוש מקצוע לחיים?

והתשובה היא... שלילי חזק! רובם ככולם של העוסקים באיפור הינם עצמאיים בעלי תיק עוסק פטור או מורשה במס הכנסה ובמע"מ. העובדה שאין דבר כזה מאפר שכיר מאלצת את המאפרים לייצר עבור עצמם עבודה.
כלומר, מלבד היותם בעלי הכישרון והכלים, הם אלו שגם אמונים על השיווק והשגת העבודות מאחת לשנייה.

אז הוספנו לכשרון, ליד ולכלי העבודה גם דרישה נוספת והיא יכולת שיווק ודחיפה, וכמובן פרסום קבוע שגם דורש יכולת ניסוח והשקעה כספית. עכשיו הגיע הזמן שתעגנו את כל אלו בתעודת הסמכה:

נכון שהעניין באיפור הולך וגדל, מאיפור עבור המדיות השונות כמו באולפני הטלוויזיה השונים או במופעי במה, ועד לתעשיית האירועים השופעת בה כמעט כל אישה שוכרת מאפר לחתונה, בריתה, בר ובת מצווה- אך על אף כל אלו, עולה לצד הדרישה הגוברת גם הצורך בהצגת תעודה מקצועית. לצד כל הדרישות יהיה עליכם גם להציג מעת לעת תעודת מאפר מקצועי בבואכם לקבל עבודה.
התחרות קשה ועליכם להצטיין. תעודת הסמכה היא לא רק סימון "וי", אלא מאחוריה עומדות שעות רבות של לימוד, אימון והשקעה שיהפכו אתכם למקצוענים מוסמכים אשר יודעים לאפר כל אחת, בכל מצב, לכל מטרה והצליח להפוך גם ברווזון מכוער לברבור! :)

כיום ניתן ללמוד איפור מקצועי בבתי ספר ייעודיים לאיפור ברחבי הארץ, אשר כל אחד מציע שפע של הכשרות מסוגים שונים כגון איפור גוף אמנותי, איפור לטלוויזיה ועוד.


חוגי
 אופנה וסטיילינג, שיעורי
 אופנה וסטיילינג, קורסי אופנה וסטיילינג -  איפור - שביל הזהב אל טיפוח ויופי שיחמיאו לךשביל הזהב אל טיפוח ויופי שיחמיאו לך