×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  התעמלות בונה עצם - התעמלות שעושה קסם

התעמלות שעושה קסם

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

אין צורך להכביר מילים על חשיבותה של פעילות גופנית בכל שלב בחיים. בתיאוריה - כולנו אלופים!
אולם, על חשיבות פעילות גופנית ייעודית היכולה להציל או לשפר מצב של דלדול העצם, ניתן לשפוך מעט יותר אור.

מדוע צריך התעמלות בונה עצם?

נפתח בהסבר כללי:
צפיפות העצם מגיעה לשיאה בסביבות גיל 20-30, לאחר מכן, עם העלייה בגיל, חלה ירידה הדרגתית, היכולה להגיע להתדרדרות משמעותית בגילאי 60 ומעלה –או לא, תלוי במצב הגופני. על ה"תלוי" הזה נבנה את הסברנו.
בגיל מסוים, במיוחד אם לא ממש זזנו מכורסתנו הנוחה לאורך השנים, נתחיל לחוש היטב בתופעות הלוואי של מצב זה. האנלוגיה תהיה, בסופו של דבר, בובת חרסינה שעם כל נפילה, משהו בה עלול להישבר...

האם מישהו מאתנו שואף להגיע למצב כזה? (ההנחה היא ש) ממש לא...
אז מה עושים?
אוה, יפה שאלתם... התשובה: עושים!!!
את  ה"מה" נבהיר מעט יותר:
1. דבר בסיסי וחשוב בפני עצמו, יש לדאוג כמובן להתאמה מיטבית של התזונה והעשרתה בסידן.
2. דבר שני וחשוב ביותר, גם אם פחות קל פיזית ליישום: מומלץ, כבר מגיל צעיר, לבצע תרגילי התעמלות מותאמים לחיזוק העצמות ולהגדלת טווח התנועה של המפרקים.

איזו התעמלות?

ובכן, כאן אנו נכנסים לתחום "אפור" אך ססגוני ומגוון בהיצע, כשהמכנה המשותף לכולם יהיה: חיזוק מסת העצם ועיבויה על ידי הפעלת עומס והתנגדות על האזורים הרגישים ה"מועדים לפורענות" (ירך, עמוד השדרה ושורש כף היד), הפעלת השרירים והמפרקים, שיפור היציבה והקואורדינציה, חיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן ועוד.
 
איפה?
לחרוצים והנלהבים ולבעלי הניסיון: ניתן כמובן למצוא באינטרנט שפע דוגמאות לתרגילי התעמלות מתואמים למטרה. עם זאת, אין הדבר מהווה תחליף, לפחות לא בהתחלה, ללמידה וביצוע של התרגילים השונים והייחודיים על ידי מדריכים מקצועיים.
לפיכך ההמלצה היא להגיע למרכזי ההתעמלות הייעודית, וללמוד לתרגל בצורה מבוקרת ובלוח זמנים מסודר בהדרכתם של המומחים לדבר. התעמלות זו, תהיה מן הסתם אפקטיבית ויעילה יותר מאשר תרגול אקראי.
שמרו על בריאותכם והרבו תנועתכם!