×
קורסים
 לימודים והעשרה, קורסי
 לימודים והעשרה, שיעורים
 לימודים והעשרה,  לימודים והעשרה - הרצאות והדרכות העשרה - שילוב מנצח

הרצאות והדרכות העשרה - שילוב מנצח

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

ארגונים רבים מחפשים פעילויות שונות במטרה לגבש את העובדים ולשמר אותם.
הרצאות והדרכות העשרה הן דרך מצויינת לשלב את הרצון הזה ביחד עם מטרות אחרות. לפעמים מטרות אילו ענייניות  למשל שיפור יכולות המכירה או העשרה כללית יותר.החוכמה היא לשלב גם מיומנויות רכות יותר כגון ניהול אפקטיבי של הזמן ואף מיומנויות כלליות שאינן קשורות למקום העבודה כלל.

יש הרצאות והדרכות שמעניקות ערך מוסף ישיר – העובד מקבל הפוגה מהשגרה ולומד מיומנות כזו או אחרת במטרה לשפר את ביצועיו, וחלקן מעניקות ערך מוסף עקיף .

הרצאות והדרכות הכוללות העשרה יכולות למנף את מקום העבודה בצורה משמעותית. ניקח למשל משרד עורכי דין. במשרד כזה ניתן לצור בעלות סבירה ערך מוסף אדיר עם הרצאה אחת בחודש. יהיו הרצאות בתחום משפטי, שיעזרו באופן ישיר, יהיו הרצאות בתחום המיומנויות הרכות יותר כגון ניהול משא ומתן – נושא מרכזי במשרד עורכי דין ואף הרצאות כלליות למשל על תזונה נכונה או אפילו על הסיבות לנפילתה של מניית טבע.
הרצאות כאלו יעניקו לעובד את התחושה שלמקום העבודה יש ערך מוסף אמיתי. הרצאות העין אילו יהפכו במשך הזמן לחלק מהתרבות הארגונית של המקום, לכרטיס הביקור של העובדים הקיימים ויעזרו בשימור העובדים. הדבר יכול לעזור גם בנושא של גיוס עובדים חדשים.
כיום מרבית העובדים רוצים מעבר לשכר ותנאים ערך מוסף ממקום העבודה. הרצאות אילו יתנו תחושה של גיבוש, של תרבות ארגונית שמתחשבת בעובדים ויעזרו למועמדים לקבל החלטה להשתלב בחברה.