×
 הפעלות ואטרקציות לילדים  -  תיאטרון בובות - הסודות של מפעילי בובות לאירועים

הסודות של מפעילי בובות לאירועים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

התרגלנו לכך שבאירועים יגיעו מפעילים המחופשים לבובות, ולובשים תחפושת ענקית של בובה. ואז - בשנים האחרונות אנו נתקלים בבובות בלון ענקיות באירועים. כאשר אנו רואים בובות ענק מתנפחות, אנו שואלים את עצמינו: "כיצד פועלות בובות אלו? האם נמצא בן אדם בתוך הבובה?
את התשובות לשאלות, תקבלו בקריאת מאמר זה.

התשובה - יש מפעיל בתוך הבובה:

התשובה היא, שכן יש מפעיל בתוך הבובה. אמנם, נראה שאי אפשר לנשום בתוך הבובה. אולם, הטכניקה פשוטה מאוד. הבובה, היא כמו תחפושת של בלון ענק. לבובות- יש מנגנון ניפוח, ומיזוג אוויר פנימי.
בגוף הבובה יש חורים קטנים, מהם יוצאים צינורות אוויר אל מנגנון הניפוח. לכן, המפעיל מנפח את הבובה בעת כניסתו לבובה. מערכת מיזוג האוויר, מאפשרת למפעיל לנשום בתוך הבובה.

רצף הפעלת הבובה - לא יותר משעה- שעתיים:

באופן כללי, המפעיל לא יפעיל את הבובה יותר משעה- שעתיים ברצף. הסיבה לכך, היא שלמערכת המיזוג יש מגבלת זמן של יכולת ייצור מספק של אוויר. לאחר פרק זמן זה, נהיה חם מאוד למפעיל בתוך הבובה, והוא יכול להרגיש קושי גדול ומחנק.
לכן, בדרך כלל, המפעילים ינפחו את הבובות בקבלת הפנים. לאחר תחילת האירוע, יוציאו המפעילים את האוויר מהבובה, ויעשו הפסקה. ייתכן, שלאחר שעה- שעתיים, שוב יפעילו השחקנים את הבובות.

רוצים בובה בכל זמן האירוע ברצף?

מה קורה, אם אתם רוצים בובות ברצף בכל זמן האירוע? התחפושות של בובות למבוגרים, לא יצאה מהאופנה. לשם כך, מומלץ לשכור שחקן שילבש תחפושת לאורך כל האירוע.

האם חברת ההשכרה מייצרת את הבובות?

בדרך כלל, חברות ההשכרה אינן מייצרות את הבובות. לרוב, הן רוכשות את הבובות. כל חברה, רוכשת סדרה של כמה בובות מתנפחות, אותן היא משכירה. לפעמים, תהיה הזמנה מיוחדת של בובה ואז החברה תשכור במיוחד את הבובה המוזמנת, ותגבה מהלקוח מחיר גדול יותר, עבור השכרת הבובה לאירוע.

לסיכום:

הסברנו במאמר כיצד מופעלות הבובות המתנפחות הגדולות. בדרך כלל, את הבובות המתנפחות יפעילו רק שעה-שעתיים ברצף. ליותר זמן, מומלץ לשכור שחקן עם תחפושת רגילה.