×
קורסים
 לימודים והעשרה, קורסי
 לימודים והעשרה, שיעורים
 לימודים והעשרה,  לימודים והעשרה -  תקליטנות - המלכות הבלעדית של רחבת הריקודים

המלכות הבלעדית של רחבת הריקודים

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

אתם פשוט נושמים מוזיקה וקצב ומתחשק לכם להשתולל, אבל גם לשלוט במה שקורה על רחבת הריקודים?
קורס תקליטנות או בלעז די ג'יי (
DJ) – הוא המתאים עבורכם!

לפני שתקפצו לקורס, קצת היסטוריה מקוצרת:

המקורות של אמנות התקליטנות לקוחים מג'מייקה של שנות ה-60, שם חל נוהג של מסיבות רחוב, כאשר השולטים בו היו - משמיע המוסיקה ואיש המיקרופון. מהגר ג'מייקני מוכשר הביא את המסורת לארה"ב, ומשם התפתח והפך למקצוע  של איש אחד – "מגלגל הדיסקים", עד לימינו בו הדי ג'יי הוא השליט הבלעדי של מסיבת הריקודים.
בישראל התחיל הענף להתפתח בסוף שנות ה-80 ומאז צבר תאוצה וגדל בקצב מטורף. זכויות הדי ג'יי מוגנות בחסות איגוד תקליטני ישראל.

מה לומדים בקורס?
יסודות התקליטנות העכשווית, הכרת טכניקות שונות, מגוונות ומתקדמות של שליטה מוזיקלית, ערבול סאונד – מיקס ועריכה באמצעות מכשור אלקטרוני מתקדם, למידת סגנונות מוסיקה שונים ופיתוח השמיעה והקצב, ועוד. הלימודים יתנהלו במתכונת אישית או קבוצתית לפי בחירה.
התלמידים ילמדו להכיר מכשירים משוכללים באמצעותם יוכלו "לשחק" עם השירים וליצור – על גבי פלטת העבודה של הדיג'יי - מערך של קצב ומוסיקה משלהם – בלעז:
DJ-Set, או לאלתר ולתמרן את המוסיקה באופן ספונטני – LIVE. בהדרגה, עם תמיכה וליווי מקצועיים יוכלו להתפתח ולתפקד כתקליטנים עצמאיים.

כמה זמן נמשך הקורס?

אורך הקורס מגוון בבתי ספר שונים בארץ. יש מסלולים מקוצרים של מתחילים, ויש קורסים מקצועיים היכולים להתפרש על פני שנה, או גם להיכלל בלימודי תואר.
תלמידים אשר יעברו בהצלחה את הקורס, יקבלו תעודה מטעם בית הספר וייצאו לדרך מוסיקלית משלהם.

מה בעצם תפקידו של התקליטן/די ג'יי?
במילים פשוטות תפקידו "לעשות שמח" ולהרקיד את הציבור, אך למעשה כבר מזמן הפך התקליטן למפיק בלעדי ולאמן וירטואוזי של מסיבות ריקודים, אירועים ושמחות. די ג'יי מקצועי יודע לחוש את הקהל שעומד מולו, להיות קשוב ולהתאים את המוזיקה והקצב לאווירה המתבקשת.
הוא גם יידע לגרום לקהל לרקוד בטירוף ולהשתולל בהנאה.
עבורו, זוהי הרגשה נפלאה של עשייה אמנותית ושליטה יצירתית ברחבת הריקודים, באמצעות אהבת הקהל, אהבת המוסיקה, תמרון והפגנת מקצועיות טכנולוגית במכשור מתקדם, בעודו משתולל על במה משלו וסוחף איתו את כולם.