×
המילון השלם של ארגון אירועים!

המילון השלם של ארגון אירועים!

מאת: בשמחות- כל מה שצריך לאירועים

לפעמים, אפשר להתבלבל מרב סוגי אירועים.
על מנת להקל עליכם, הכנו לכם במאמר זה מילון מושגים לאירועים:

סוגי אירועים דתיים:

1.      אירוע דתי- אירוע המכיל טקס הלכתי, כגון חתונה או ברית מילה.

2.      בר מצווה- מסיבה הנערכת לרגל הגיע הנער לגיל 13. בגיל זה, חייב הנער במצוות.

3.      בת מצווה- מסיבה הנערכת לרגל הגיע הבת לגיל 12. בגיל זה, מחויבת הבת במצוות.

4.      חינה- טקס המתקיים לפני חתונה מרוקאית. מנהג זה עבר במסורת במשך השנים בין בני העדה המרוקאית. בטקס מורחים חינה על הכלה, בני המשפחה והמשתתפים.

5.      "חלאקה"- גזירת התלתל של הילד בגיל 3. נהוג לנסוע במעמד זה לקברי צדיקים.

6.      חתונה- אירוע בו בני הזוג מתחתנים.

7.      מסיבת אירוסין- מסיבה לכבוד החלטת בני הזוג להתחתן. במסיבה זו, יש מנהגים שונים של עדות. אצל האשכנזים נהוג שהאם והחמות שוברות ביחד צלחת. אצל הספרדים, לא ישברו צלחת, אלא יחלקו שקית בד עם שקדים מצופים.

 

טקסים דתיים:

8.      ברית מילה- נערכת ביום השמיני של התינוק. לעיתים, תידחה ברית המילה בגלל סיבה רפואית הקשורה בבריאות התינוק.

9.      הנחת תפילין- הפעם הראשונה בחייו של הנער בה הוא מניח תפילין. את טקס הנחת התפילין עורכים בבית הכנסת, או בכותל המערבי.

10.  עלייה לתורה- הפעם הראשונה בה הנער עולה לתורה. העלייה לתורה צריכה להתבצע בבית הכנסת. רבים נוהגים שהנער עולה לתורה בפעם הראשונה בכותל המערבי.

 

אירועים נוספים:

11.  ימי הולדת- בדרך כלל, יערכו הפקות מושקעות לימי הולדת בעלי מספר עגול. ההפקות המושקעות ביותר יהיו לכבוד יום ההולדת ה80 או ה90.

12.  מסיבת רווקות- מסיבה שהחברות של הכלה עורכות בלילה האחרון לפני החתונה. מטרת המסיבה לציין את הלילה האחרון שהבחורה רווקה.

13.  מסיבת רווקים- מסיבה שהחברים של החתן עורכים בלילה האחרון לפני החתונה. מטרת המסיבה לציין את הלילה האחרון שהבחור רווק.

14.  חתונת הזהב- מסיבה שעורכים לכבוד חמישים שנות הנישואים של בני הזוג.

 

היכן לערוך את האירוע:

15.  אולם אירועים- אולם מפואר המיועד לאירועים. האולם יהיה לרוב באזורי תעשייה. האולם מעוצב בצורה מפוארת ומושקעת. אירוע באולם, הינו אירוע יוקרתי.

16.  אולם שמחות של בית כנסת- לפעמים, רוצים לערוך סעודה אחרי אירוע בבית הכנסת. לא תמיד יש ליד בית הכנסת אולם אירועים מפואר. לא תמיד רוצים להשקיע באירוע קטן. לכן, אפשר לערוך את הסעודה באולם השמחות של בית הכנסת בו התקיים הטקס הדתי.

17.  גן אירועים- מקום לעריכת אירועים, בהם הישיבה היא בגן מפואר.

18.  בית פרטי- לעיתים, באירוע יהיו רק עשרות משתתפים, ולכן יערכו את האירוע או הסעודה בחצר בית פרטי של בני המשפחה. החצר תקושט, ישכרו שולחנות וכסאות וציוד קישוט מתאים, ומערכת הגברה. התקליטן ואמני הבידור יגיעו לחצר זו.

19.  אירוע בחיק הטבע- ישנם חתונות, בר מצוות או בת מצוות וימי הולדת המופקים בחיק הטבע. לרוב, יהיה זה שטח פתוח שלא נמצא באזור מיושב. לפעמים, יהיה זה בשמורת טבע. אמנם לא משלמים על המקום, אך ההוצאה תהיה על שכירת גנרטור, תאורה, מערכת הגברה, שולחנות וכיסאות, ושאר הציוד המתאים לאירוע.

20.  צימר- ישנם צימרים מיוחדים עם בריכה, המיועדים לשכירות של יום עבור אירועים. לרוב יתקיימו שם ימי הולדת, ומסיבות רווקים/ רווקות.

 

מה אוכלים?

21.  בר פתיחה- בכל אירוע יש בר פתיחה בעת קבלת הפנים. בבר יהיו עוגות, סלטים, ואוכל קל.

האוכל בסעודה:

22.  סלטים- בתחילת המנה הראשונה, אוכלים סלטים שונים של ירקות, עם חומוס וטחינה, סלטים מרוקאים שונים ולחמניות.

23.  מנת ביניים- בין מנת הסלטים, למנה העיקרית, מוגשת מנה עם דג, או בלינצ'ס ממולא, או בורקס.

24.  מנה עיקרית- המנה העיקרית באירוע. במנה זו יגישו מאכלים כמו: בשר, עופות, שניצלים, שיפודים.

25.  קינוח- בדרך כלל יגישו גלידות לקינוח, וישימו בר קינוחים המכיל סוגים שונים של עוגות.

26.  בר חלבי- באירועים רבים חלביים, האוכל מוגש בבר הגשה חופשית.

27.  הגשה עצמית- ישנם אירועים בשריים בהם מניחים את האוכל על בר. אין מלצרים שמגישים את האוכל לשולחנות. כל אחד לוקח את האוכל לעצמו. תפקיד המלצרים להביא לשולחנות מדי פעם שתייה וסלטים.

 

מוזיקה:

28.  תקליטן- לתקליטן יש מערכת D.J. התקליטן משמיע את השירים, ודואג להקפיץ את הקהל. בדרך כלל התקליטן יקדיש פרק זמן לקריוקי.

29.  תזמורת- באירועים דתיים רבים מזמינים תזמורת לחתונות. בדרך כלל מזמינים תזמורת לחתונות, ותקליטן לבר מצווה/ בת מצווה, ואירועים קטנים כמו: "ברית", "בריתה" ופדיון הבן.

30.  נגן- באירועים קטנים, יזמינו לפעמים אדם אחד שינגן.

31.  להקת מתופפים ושופרות- באירועים כמו בר מצווה, או חתונה, נחמד מאוד להזמין להקת מתופפים המלווים בשופרות. הלהקה ניצבת בפתח האולם בקבלת הפנים. הלהקה מוסיפה לאווירה, ויוצרת תחושה של התחברות עם היהדות ונוסטלגיה. כאשר עורכים טקס עלייה לתורה והנחת תפילין בכותל, נחמד מאוד לארגן תהלוכה מחניון הר ציון עד הכותל, כאשר בראש התהלוכה צועדת הלהקה, ותוקעת בשופרות. בזמן הריקודים, הקהל יוכל לתופף על התופים. הלהקה תקדיש זמן לפעילות מעגל מתופפים.

גימיקים:

32.  אביזרים לריקוד- לבעלי השמחה חשוב שיהיה שמח בריקודים. לכן, כדאי להשקיע ולקנות קשקשנים, מעודדות, קשתות, ואביזרי תחפושות. ישנם אביזרים רבים מאירים. לרוב, מחירי אביזרים אלו זולים מאוד, כך שניתן לרכוש בכמות גדולה.

33.  מזכרות- בכל אירוע, כדאי להשקיע ולחלק מזכרת לקהל. הציבור הדתי יחלק בדרך כלל ברכונים עם הקדשה. בדרך כלל מחלקים מזכרת מתוקה כמו צנצנות או שקיות מעוצבות עם סוכריות ופתק.

 

ציוד להשכרה לאירוע בטבע:

34.  מקרן ומסך- באירועים רבים יש הקרנה של סרטון. לכן בדרך כלל ישכרו מקרן ומחשב נייד, ומסך.

35.  גנרטור- באירועים המתקיימים בשטח פתוח בחיק הטבע, יש צורך בשכירת גנרטור. בלי גנרטור אין חשמל.

36.  אוהלים- כאשר האירוע בחיק הטבע, כדאי לשכור בעונות מסוימות אוהל ענק לישיבה.

37.  שולחנות וכסאות- בכל אירוע בשטח פתוח, חשוב לשכור שולחנות וכיסאות.


לסיכום:
על מנת שההתארגנות שלכם תהיה קלה, ריכזנו את כל המושגים הדרושים לכם. הסברנו על סוגי האירועים והטקסים הדתיים. על סוגי האולמות וגני אירועים. ונתנו מידע על סוגים שונים של מוזיקה, קייטרינג ופעילות. 

שיהיה לכם במזל טוב!


המדריך למפיק אירועים המתחיל - שאילת שאלותהמדריך למפיק אירועים המתחיל - שאילת שאלות
המדריך המושלם עבור ארגון אירועיםהמדריך המושלם עבור ארגון אירועים