×
המדריך השלם לארגון בריתות מילה

המדריך השלם לארגון בריתות מילה

מאת: בשמחות- מה שצריך לאירועים

נולד לכם תינוק? מזל טוב. כאשר התינוק מגיע לגיל 8 ימים, תערכו לו ברית מילה. במקרים מסוימים ייאלצו לדחות את ברית המילה בגלל בעיה רפואית של התינוק. איך מארגנים ברית מילה?

במאמר זה נדריך אתכם צעד אחר צעד בכל שלבי הארגון:

זמן:

1.      תאריך: עליכם לשים לב לתאריך הברית. האם התאריך חל ביום שישי או ערב חג?

כללים בקביעת תאריך של ברית מילה דחויה: יש מקרים שבהם יש צורך לדחות את ביצוע הברית. כאשר המועד נדחה, המועד החדש לא יהיה ביום שישי וערבי חג, ולא בשבתות וחגים.

2.      שעה: ברית מילה לא עורכים בערב. הזמן המומלץ ביותר הוא בבוקר. אפשר גם לערוך את הברית בצהריים. כאשר הברית חלה בערב שבת או ערב חג, מומלץ שהברית תתקיים בשעה מוקדמת בבוקר. בחישוב הזמן, יש לחשב את משך זמן הסעודה.

מקום:

1.      מציאת בית כנסת לברית- טקס של בריתות מילה עורכים בבית הכנסת.

2.      אולם-  את סעודת המצווה עורכים באולם. אפשר לבחור לערוך את הסעודה באולם שמחות, או להסתפק באולם האירועים של בית הכנסת.

3.      מסעדה- אפשר לערוך סעודה משפחתית באווירה ייחודית במסעדה. לעיתים מזמינים מראש אוכל מן המסעדה, ולפעמים שוכרים רק את המקום.

4.      גינת הבית- כאשר לבית יש גינה גדולה, אפשר לערוך את סעודת הברית. אפשרות זו, נוחה יותר לאם היולדת ולרך הנולד.

מוזיקה: לבריתות מילה מומלץ להזמין תקליטן. הזמנת תקליטן זולה יותר מהזמנת זמר או להקה. כאשר יש סיפור מיוחד סביב ההריון או הלידה, או שהזוג חיכה שנים רבות לילד, מומלץ להזמין תזמורת.

מוהל: באיזה מוהל תבחרו? חשוב לבחור מוהל מוסמך ומקצועי. מומלץ לבחור מוהל בעל ניסיון ובעל המלצות. כל מוהל נותן רשימת קניות אחרת לפני הברית. הרשימה מכילה תרופות לטיפול באזור הברית, ומשכך כאבים עבור התינוק.

הכנת רשימת כיבודים: במהלך הברית, התינוק עובר כמה זוגות ידיים עד שמגיע מהאב לסנדק. בדרך כלל, בוחרים זוג שהאישה לוקחת את התינוק מהאם, והבעל מעביר את התינוק לאדם אחר, שמעביר את התינוק לסנדק. לתפקיד זה קוראים "קוואטר". בדרך כלל בוחרים זוג ללא ילדים, משום שתפקיד זה נחשב סגולה לזרע של קיימא. לאחר הברית, הבעל לוקח את התינוק מהסנדק, ומעביר לאשתו, ואשתו מעבירה לאם. התפקיד הכי מכובד, הוא תפקיד הסנדק. הסנדק מחזיק את התינוק בזמן הברית.

כסא של אליהו: בעת ביצוע ברית המילה, התינוק מונח על כסא מרשים ומכובד, הנקרא "כסא של אליהו". כסא זה נקרא כך, בגלל האמונה שאליהו הנביא משתתף בכל ברית מילה.

 צלם: עליכם לבחור בצלם המתמחה בצילומי ניו בורן. בוודאי תרצו לקבל אלבום מושקע שיהיה מזכרת מברית המילה.

קייטרינג: אם אתם עורכים את הסעודה באולם אירועים, תוכלו לקחת את שירות הקייטרינג של האולם. כאשר אתם עורכים את הסעודה באולם השמחות של בית הכנסת, תצטרכו לקחת קייטרינג פרטי. עליכם לבחור בסוג המנה העיקרית, סלטים, תוספות וקינוחים.

חליפת ברית: אל תשכחו לקנות לרך הנולד חליפה יפה ולבנה עבור הברית. לא לשכוח לקנות לתינוק שמיכה לבנה חמה.

אטרקציות לילדים:

1.      מתנפחים וג'ימבורי- אפשר להפעיל את הילדים על ידי השכרת מתקני מתנפחים, או מתקני ג'ימבורי. אפשר לשכור מפעילים פרטיים, ואפשר רק לשכור את המתנפחים, ואביזרי הג'ימבורי.

2.      הפעלה מאורגנת- בדרך כלל, מזמינים לבריתות המילה מפעיל. בדרך כלל מזמינים ליצן או קוסם.

3.      פעילות יצירה- אפשר להעסיק לבד את הילדים באירוע, על ידי ארגון פעילות יצירה. יש להכין את חומרי היצירה, ומבוגר מבני המשפחה שיפעיל את הילדים.

ארגון מזכרות: מומלץ שהמזכרות המחולקות לאורחים, יזכירו בצורתן פריטים מעולמו של התינוק. כמו למשל: סוכריות בצורת מוצץ, או שקית בצורת בגד תינוק.

לסיכום:
סקרנו את רשימת הדברים שיש לארגן לברית, והוספנו טיפים והמלצות. חשוב מאוד לבחור באפשרויות הנוחות ביותר עבור משפחת היולדת.
והכי חשוב- לבחור במוהל מקצועי ומוסמך, שיש עליו המלצות מבריתות קודמות.


איך לקרוא למסיבה לכבוד התינוקת: "בריתות" או "זבד הבת"?איך לקרוא למסיבה לכבוד התינוקת: "בריתות" או "זבד הבת"?