×
המדריך המלא עבור השגת הלבשה מכובדת לנשים

המדריך המלא עבור השגת הלבשה מכובדת לנשים

נשים רוצות להראות יפה ומכובד כאשר הן יוצאות בערב. לכן, הנשים משקיעות בבחירת בגדי ערב. לפעמים, ההשקעה תהיה בבחירת תופרת מקצועית ובד יפה. לפעמים, ההשקעה תהיה בשעות וימים של חיפוש אחר לבוש מכובד.

במאמר זה, נדריך צעד אחר צעד כיצד נארגן לנו הלבשה מכובדת:

1.      להגדיר מהי מטרת ההלבשה-  ברור שמטרת לבישת בגדי הערב, היא להראות מכובד. אולם, האם המטרה של לבישת השמלה המיוחדת היא רק ייצוגית? ישנם סוגים שונים של ערבים. אכן, ישנם הרבה אירועים משפחתיים אליהם האישה יוצאת. אולם, פעמים רבות האישה יוצאת לערב עסקי: כנסים, הרצאות, מסיבות גיבוש במקום העבודה. לערבים אלו יש משמעות נוספת: מראה מכובד שיקדם את התדמית בעבודה, ושיגרום ללקוחות להתעניין בעסק. לכן, הבגד יהיה ייצוגי, אך בסגנון יותר רשמי מאשר בגד של אירוע משפחתי.

2.      לחשוב איזה סגנון בגדים יתאימו למטרה זו? ישנם סגנונות שונים של בגדי ערב לנשים. לערב בעל אופי עסקי, עדיף חליפה מאשר שמלה.

3.      לתכנן תקציב עבור הלבשת ערב מכובדת: חשוב מאוד שתתכני תקציב עבור רכישת כל הבגדים לערב, ולא תחרגי מהתקציב. ללא תכנון נכון, אפשר לחרוג בקלות מהתקציב. צריך לזכור שחוץ מהשמלה יש אביזרים נלווים. לכן, בראש ובראשונה צריך לתכנן כמה נשקיע בשמלה. צריך לחשב לפחות 20% מהתקציב לאביזרים נלווים.

4.      להחליט האם לקנות לבוש מוכן, או להזמין אצל תופרת: כעת צריך להחליט: האם לרכוש בגד מוכן, או לתכנן בגד עם תופרת? לכל החלטה יש יתרונות וחסרונות. כאשר קונים בגד מוכן, לא צריך להמתין עד שהתופרת תסיים לתפור. אולם החיסרון, הוא שרכישת בגדים תלויה במבחר, ולא תמיד מוצאים את מה שהכי רוצים. לכן, כאשר מזמינים אצל תופרת, מקבלים את ההלבשה שחלמת עליה. אבל, צריך סבלנות, ולהבין שלפעמים תופרות יעבדו בקצב איטי יותר ממה שחשבנו. לפעמים, יהיה צורך לחפש ולקנות בד מיוחד שנרצה ללבוש.

5.      ביקור אצל התופרת: אם החלטתם לתפור בגד ערב, עליכם להגיע אל התופרת. במפגש ההיכרות, תתאמו ציפיות, ותתכננו את הבגד ותבחרו את סוג הבד. מומלץ שהתופרת תקיים אתך מפגש נוסף להתרשמות על תהליך העבודה לפני שהבגד מוכן לגמרי. קל יותר לערוך שינויים בתפירה במהלך העבודה, מאשר בסוף העבודה. מומלץ לבקש מהתופרת שתשלח בוואטצאפ תמונה של העבודה לפני שהיא עוברת לשלב הבא. כאשר אנו משלמים לתופרת, בידינו כל הזכות להיות מעורבים בכל שלבי התפירה. חשוב לזכור שאנו רוצים לקבל בגדים שימצאו חן בעינינו, יתאימו לנו, וייצגו אותנו כראוי. אפשר לבוא לתופרת עם תמונה של סגנון הבגד אותו אנו היינו רוצים.

6.      מסע קניות בגדים: אם החלטתם לקנות בגדים מוכנים, תיאלצו לערוך מסע קניות. בדרך כלל, מומלץ לבקר לפחות ב3 חנויות, לראות בגדים ולהשוות מחירים. לא צריך לחפש דווקא באזור הגיאוגרפי שלנו. אפשר לחפש באינטרנט בגדי ערב. כאשר נמצא אתר ובו תמונה ופירוט  על הבגד אותו אנו רוצים, נוכל לנסוע אל החנות. מאמץ זה שווה, גם אם המיקום הגיאוגרפי של החנות יהיה במרחק כמה שעות נסיעה מאתנו. עדיף לבזבז יום נסיעה ולצאת עם לבוש שאנו אוהבים, מאשר לבזבז כמה ימים בטיולי סרק בין חנויות.

לסיכום:
יצירת הלבשה לאירוע, איננה משימה פשוטה. משימה זו, דורשת מאתנו זמן וכסף. חשוב מאוד לתכנן תקציב ולא לחרוג ממנו. חשוב שנהיה ממוקדות, ונדע בדיוק מה אנו רוצות. עלינו לזכור ליצור התאמה מלאה בין הבגד העיקרי, לאביזרי הלבוש הנלווים.