×
חוגי
 בריאות רפואה משלימה ועידן חדש, קורסי
 בריאות רפואה משלימה ועידן חדש,  בריאות רפואה משלימה ועידן חדש -  מדיטציה - המדיטציה היא כלי מדהים

המדיטציה היא כלי מדהים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

המדיטציה היא כלי מדהים הבא לעזרת האדם כאשר המשא העצמי כבד עליו והוא תר אחרי שלוותו הפנימית.
המצב בו התודעה העצמית או הרצון המודע, שקט, ואינו עוסק ברצונות, מחשבות או אנרגיות שליליות. הוא פשוט שקט באופן שמסב לנו אושר ממשי. אנו לומדים להכיל ולקבל את עצמנו 'כפי שאנו' דרך המדיטציה, דרך הקשבה מלאה וצלולה לרחשי גופנו ולמקביליהם המנטליים.

המדיטציה נעשית באופן של תרגול עקבי המשתיק מחשבותינו, עוצר גלגלי מוחנו, ומביא ליכולתנו למצוא כושר ריכוז ושליטה במחשבותינו בהתאם לשקט, לשלווה העצמית ולאושר שאנו כה רוצים למצוא ולהחזיק בו.

המדיטציה היא כלי עיקרי בשרות היוגה. היא היכולת להגיע למצב של שקט וקבלה ושחרור מוחלט מסבל וריפוי. מאמנים ומתאמנים רבים לה כיום בכל העולם ומעוזה הגדול ביותר נמצא בהודו, במקדשו של אב המדיטציה של ימינו – אושו. מקדשו מהווה מוקד משיכה עצום לתיירים מכל העולם המגיעים כדי להישאר, לתרגל מדיטציה ולהירפא והבשורה עשתה לה כנפיים ועודנה.

אושו נתפס כאביה הרוחני של המדיטציה על ידי כל מאמן ומתאמן (מדטת) בעולם המערבי. השיטות השונות אשר פיתח מאפשרות גם לאדם המערבי העסוק והנמרץ ביותר, למצוא את הדרך אל השקט הפנימי שלו על ידי מדיטציה בתנועה, בצחוק, בכי, דממה, שינון מנטרה מסוימת ועוד. כך המדיטציה מניעה את המדטת לעבר הוויה חופשית ושלווה שאינה חדירה לגורמים או גירויים שליליים. חשוב לזכור שהתודעה שלנו היא שמובילה אותנו כרצוננו ולא אנו כרצונה,. על פי חזונה – האושר הוא קיים ותמידי בכל אדם ואינו משתנה או תלוי בגורמים חיצוניים.

המדיטציה מלמדת אותנו להרפות, להיות בדממה ובקבלה עצמית מוחלטת. לנטרל כל פעילות מחשבתית ולתת לשקט לחבק אותנו ולהקל על אותו משא עצמי אשר ברצוננו להשיל או לאזן. על ידי המדיטציה ניתן להגיע לפיתוח והגברת המודעות העצמית והוויה חזקה ויציבה שאינה ניתנת להשפעה או נגררת אחרי גורמים המפרים את האיזון האנרגטי והקבלה העצמית.

"לא טוב היות האדם לבדו – אבל הוא לבדו בין כה וכה." גם כשאנו בחברת אנשים אחרים, אנו קודם כל בחברת עצמנו – לבד. בתוך כך כל רגע מתרחש תהליך אנרגטי כזה או אחר בגופנו, חשוב לאין שיעור שנקשיב לגופנו ונפרוק את מטענו השלילי מדי יום ביומו. הוא יודה לנו על כך.