×
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים -  מוכנות לכיתה א

הכנה לכיתה א'

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

כמה רגעים לפני שילדיכם עולים לכיתה א' ובעצם כך יכנסו לפרק הזמן הבא בחייהם, איך תוכלו להבטיח שהם מוכנים באופן הטוב והמתאים ביותר לשנה הראשונה? שנה חשובה ומשמעותית מאוד במתווה דרכם בין כתלי בית הספר. הן מנקודת המבט שלהם והן מנקודת המבט של בית הספר והמביטים דרכו. 


דבר חשוב הוא להקנות לילדיכם את הכלים המוחשיים והמשקפים ביותר כדי שיגיעו לכיתה א' בביטחון שיאפשר להם לממש יכולות וליהנות מהדרך ומההישגים, כבר בשנה הראשונה, החל ב "שלום כתה א' " הראשון. לשם כך נועדה המוכנות לכיתה א'. בין תרגולי קריאה וכתיבה לבין תרגילים חשבון, היא תחזק ותפתח את המיומנויות הנדרשות להם להפוך לתלמידים בבית הספר, הגלויות והחבויות בהם והממתינות להתממש ולא פחות חשוב, היא תפיג את החששות הטמונות בכניסה לעולם בית הספר, החדש והלא נודע להם.


קורס ההכנה יאמן ויפתח את ההכרות עם רמת החומר הלימודי בכיתה א' ועם האופן שבו כיתה מתנהגת במהלך שיעור המנוהל ע"י מורה. הוא יקנה לילדים את התרגול ואת ההמחשה ומכאן את ההיערכות הטובה והמתאימה ביותר עבורם, הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית. כל ילד וילדה יקבלו בהכנה לכיתה א' הזדמנות אמתית וממשית לפתוח את הדרך הצפויה להם ולמקם עצמם בבטחה על המסלול.


הצלחת הקורס מוכחת ותרומתו רבה ושונה בתכלית מההכנות במסגרת הביתית למשל, אליהן נרתמת כל המשפחה בדרכים שונות ומגוונות כגון: הצמדת מגנטים של מספרים ואותיות אל המקרר, חוברות ללימוד ותרגול חשבון וקרוא וכתוב, משחקי מחשב, פורטלים ברשת ואפליקציות, שירים לכתה א', לוח וגיר וכל מה שנושא את הכותרת "עולים לכתה א' " או "שלום כתה א' " צד את העיניים בברכה וחושף בפניכם שלל דרכים מגוונות לחגוג איתם את היותם תלמידים בקרוב. אך כל העת שאלו מתקיימים במרחב הביתי-משפחתי, אפשר ומותר תוך כדי להפסיק רגע כדי להביא נשנוש מהמטבח, לענות לאיזו שאלה של בן משפחה אחר, לענות לצלצול בדלת, להתאמן ברכב תוך כדי נסיעה לטיול משפחתי, לשמוע את הטלוויזיה פועלת ברקע וכל מה שקורה בבית ובמשפחה ואינו יכול לקרות בין כתלי בית הספר.   

קורס המוכנות לכיתה א' מגיש לילדים הזדמנות להציץ פנימה אל תוך העולם הלימודי שכיתה א' תביא עמה וגם לשמוע וללמוד על מסגרת הכיתה ובית הספר החדשים, שיהיה עליהם להכיר בקרוב ואף להתאים עצמם אליהם. מאחר וקיימים הבדלים מהותיים בין מסגרות הגן והצהרון שהכרתם עד כה ואפשרו לילדים לבטא עצמם כרצונם ובחופשיות ברוב הזמן ששהו בהם, לבין המסגרת הבית ספרית, העתידה גם היא לאמץ אותם כרצונם אל חיקה בחום, אך באותה העת לצפות מהם להיות הכי טובים וקשובים שיוכלו להיות כשיתבקשו לכך. על כן, מומלץ בחום וחשוב מאוד שיזכו לליווי והדרכה לקראת שינוי גדול ומשמח שכזה.

 שיעורים פרטיים ושפותקורסים סדנאות פנאי ותחביבים -  מוכנות לכיתה א',  הכנה לכיתה א - אז מה קורה לקראת כתה א'?אז מה קורה לקראת כתה א'?