×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  צורפות - הכל על תכנון תקציב תכשיטים ומתנות

הכל על תכנון תקציב תכשיטים ומתנות

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

מתכננים קנייה של תכשיט או מתנה? צפויה לכם הוצאה.
מה גובה ההוצאה הצפוי? ניתן לשלוט במידה מסוימת בגובה ההוצאה של המתנות לאירועים.
כיצד? במאמר זה, נתן לכם טיפים וכלים לתכנון נכון של תקציב תכשיטים או מתנות. אנו נסביר לכם את הבדלי העלויות בעת קניית תכשיטים.
בנוסף, נתן לכם טיפים כיצד ניתן לחסוך בעת רכישת מזכרות לאירוע.

איזו מתכת יקרה יותר?

על מנת שתוכלו לתכנן תקציב עבור תכשיטים ומתנות, ועבור טבעת נישואין, מומלץ לדעת אילו מתכות יקרות יותר, ואילו פחות. המתכת היקרה ביותר, הינה מתכת הזהב. לאחריה זהב לבן. פחות יקרה מהם, היא מתכת הכסף. כאשר אין הרבה תקציב, ולא רוצים טבעת מזהב צהוב, כדאי לשקול לרכוש טבעת מכסף טהור. נחושת ומתכות אחרות, נחשבים לזולים יותר. בדרך כלל, כדאי להשקיע ולקנות זהב 24 קראט. באופן כללי, צריך לדעת שעלות הזהב הינה לפי כמות הקראט.

טבעת עם יהלומים או בלי יהלומים?

כאשר אתם מתכננים טבעת נישואין, מומלץ שתחליטו אם אתם רוצים רק טבעת יצוקה ממתכות, או טבעת המשובצת ביהלומים. טבעת עם יהלומים, יקרה בהרבה יותר מטבעת זהב. אולם, כאשר אין תקציב, אפשר לשבץ פנינה או קריסטל. ישנם פערי מחירים של טבעות יהלומים, ולכן מומלץ בעת חיפוש הטבעת, לערוך השוואות מחירים. צריך לזכור שלטבעת יהלומים יש ערך רגשי. לכן, כדאי לפעמים לחסוך בהוצאה אחרת הפחות נחוצה, ולהשקיע סכום ברכישת טבעת נישואין יפה ומכובדת.

כמה תקציב מומלץ להשקיע במזכרות?

באופן כללי, עדיף לרכוש מזכרות זולות, ולהשקיע היטב בהקדשה שעל המזכרת. באופן כללי, אפשר לקנות מזכרות יפות ושימושיות גם בתקציב של 1-10 ₪. כדאי לתכנן את התקציב לפי כמות המזכרות. ככל שיש יותר מזכרות לקנות, כך כמות השקלים עבור כל מזכרת תהיה קטנה יותר. כאשר בוחרים מזכרות, צריך לקחת בחשבון באיזה אופן תירשם ההקדשה על המתנה.

באילו דרכים ניתן לרשום הקדשה על המתנה?

ישנם שתי דרכים עיקריות לרשום הקדשה על גבי מתנה. דרך אחת היא חריטה/ הטבעה, ודרך שנייה היא באמצעות הדבקת מדבקה. באופן כללי, הדפסת מדבקה שקופה עם הקדשה זולה יותר. בדרך השנייה, מכונות בית הדפוס מטביעות או חורטות כיתוב על המוצר. לכן, כאשר מכינים הקדשה לאירוע משפחתי, מומלץ להשתמש במדבקה. כאשר מכינים מתנות לאירוע מכובד, או לאירוע עסקי, מומלץ להשקיע יותר, ולהטביע כיתוב על המוצר.

לסיכום:
מומלץ לתכנן מראש את תקציב המתנות. לא כדאי להשקיע כמות כסף גבוהה מאוד במזכרות. כן כדאי להשקיע בטבעת נישואין יפה ומכובדת. אולם, חשוב לא להוציא תקציב שאין. לכן, חשוב לבצע השוואות מחירים לפני הזמנת עיצוב טבעת נישואין.


חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  צורפות - 5 סיבות מדוע כדאי לדעת צורפות5 סיבות מדוע כדאי לדעת צורפות