×
חוגי
 בריאות רפואה משלימה ועידן חדש, קורסי
 בריאות רפואה משלימה ועידן חדש,  בריאות רפואה משלימה ועידן חדש -  דיאטה - דיאטה

דיאטה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

בימים שבהם דיאטניות הופכות לתזונאיות וצצות כתדירות הפטריות לאחר הגשם, דיאטה היא מילה שגורה בפי רוב האנשים. בין אם רלוונטי או לא הנושא כשלעצמו מפי המדברים עליו. אם אלה לא אנחנו שמעוניינים בדיאטה בעצמנו, לבטח יש מישה קרוב בסביבתנו שמעוניין.
לעתים מנסיבות בריאותיות, לעתים מנסיבות אסתטיות, חברתיות. דבר אחד בטוח – דיאטה יש ללמוד איך ומה עושים. מה בעצם קורה בגופנו?

חשוב להבין את משמעות המונח ע"י הכרה עמוקה של התהליך הפיזיולוגי שהוא מתאר בעצם. לפעמים המילה יכולה להישמע כמו מילת קסם, הפועלת תוך לחש והנפת מטה או לחיצת כפתור, אך בדיוק ההיפך הוא הנכון. דיאטה היא אכן מילה אחת קצרה, אך היא מתארת אינספור דרכים, מורכבויות, תוצאות, פרקי זמן ולכולם אותו ביטוי של המתרחש בגוף.

דיאטה נכונה יכולה להיות המפתח לחיים מאושרים ובריאים עבור המוני אנשים בעולם ובאותה מידה, דיאטה לא נכונה או לא מבוקרת, יכולה לגרום לבעיות בריאותיות קשות אף יותר ועל כן, החוג לדיאטה תמיד יהווה רשת בטחון וקרקע יציבה למטפלים ולמטופליהם.
איכות חיים אישית היא לא מילה גסה בימנו. לא אחת הדיאטה מייצגת את הדרך והתזונה הנכונה ביותר כדי להביא אותנו, כשעוד כוחנו בנו, אל המנוחה והנחלה, לרבוץ בחלקתנו, מאושרים ממידות גופנו.

במסעותינו על המשקל עוד נחפש ונכיר סוגי דיאטות רבים, שונים ומשונים. לכולם תפריט שונה אך הבטחה משותפת אחת – להרזות.
הבטחה שלא נשכיל או נצליח לממש אלמלא נבין את דרכה. כל תהליך המשנה מצב גופני, בין אם על ידי שריפת קלוריות, הימנעות או בקרה מוקפדת, כרוך בצורך הכרחי ללמוד אותו, את מהות התהליך, את הכרונולוגיה שלו ואת תוצאותיו.
כשם שגנטיקת גוף האדם שונה מאדם לאדם, כך גם הדיאטות השונות אינן מתאימות לכולם. אינן נושאות את אותו הקצב והתוצאות אצל כל אדם. לאחד דיאטה זו מותרת והדיאטה ההיא אסורה. אמנם דיאטה היא דיאטה, אך להתאמת הדיאטה הנכונה למטופל יש השלכות משמעותיות על בריאותו הכללית וכדי לדעת שנפיץ בכבוד את בשורתה ואת כוונתה הטובה, עלינו ללמוד את פעולתה ומהותה. אף פעם לא יהיה זה קל לשים בריאות על המשקל.