×
חוגי
 מחול, קורסי
 מחול, שיעורי
 מחול, פעילויות
 מחול, לימודי מחול -  טנגו ארגנטינאי - דברים שלא ידעתם על טנגו ארגנטינאי

דברים שלא ידעתם על טנגו ארגנטינאי

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

עובדה מעניינת למדי היא שהטנגו נולד במאה ה-19 ברחבי בתי הבושת הארגנטינאים על ידי מהגרים ממדינות שונות והוא שילוב מרהיב של תנועות ומוזיקה שמעוררת סערת חושים לכל רוקד או צופה.

רקדני טנגו ארגנטינאי מנוסים יכולים שלא להכיר האחד את השני כלל וכלל ועם זאת להיראות כאילו עבדו על הכוראוגרפיה זמן רב. כל מה שיידרשו לו היא מוזיקה מתאימה, אווירה והקשבה.

הריקוד המאולתר מוגש לצופה על מגש של רצינות תהומית ומשלב גם הומור עצמי לכל מי שמסתכל היטב. לכל צעד ופריט לבוש יש פונקציה מדויקת שמסייעת למחול המטורף הזה להיראות כסערת תשוקה בין שני אנשים. הריקוד חובק העולם הזה הפך לחוויה חברתית שמחברת בין אנשים מכל העולם. טנגו הוא שפה שמדברים אותה ללא מילים.

כשאתם מתמסרים לטנגו, אתם רוקדים באופן שבו הגבר מוביל את האישה ולכל מקום שיפנה היא תלך איתו ברגישות מופלאה ובהקשבה גופנית אין קץ. לעין בלתי מזוינת זה ייראה כאילו שני הרקדנים מנהלים שיחה ורק על ידי המבט העמוק הנעוץ אחד בשני לאורך הריקוד.

הזוג נצמד אחד לשני בפלג הגוף העליון (אפילו ראש לראש!), כמו אוחזים זה בזה כדי לא להיפרד לעולם, מקרבים לב אל לב. הזוג נע ברחבת הריקודים נגד כיוון השעון. מדובר בריקוד מינימליסטי שכולל הרמות רגליים וסיבובים רבים. רגל אחת נושאת את משקל הגוף של כל רקדן והשנייה, החופשית, שמורה להרמות הרגליים.

לטנגו יש גם לבוש מסורתי: הגברים לובשים חליפות ערב ונעליים מצוחצחות, והנשים תמיד ינעלו נעלי עקב ושמלות חושפניות שלא ישאירו הרבה מקום לדמיון. הבגדים משדרים יוקרה, ניקיון ורצינות. המראה של שני בני הזוג מבליט את מינו של כל אחד בראייה מסורתית. לערב ריקודי טנגו קוראים מילונגה.

ברחבי העולם מתקיימים פסטיבלי טנגו ותחרויות ברמות שונות. בתחרויות אלו ניתנים פרסים ומדובר באירוע של ממש! יש כמה סוגי טנגו, והטנגו המוכר יותר ברחבי העולם הוא הטנגו הסלוני.

אם תרצו ללמוד לרקוד טנגו ארגנטינאי תוכלו להגיע לאחד המרכזים ברחבי הארץ שמתמחה בריקוד זה.
אין צורך להגיע לשיעורים עם בן זוג, שכן תמיד תוכלו למצוא פרטנר בשיעור עצמו.