×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  גלישת גלים - גלישת גלים – ספורט עם חיבור חזק לטבע

גלישת גלים – ספורט עם חיבור חזק לטבע

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

רבים מאיתנו בוודאי זוכרים את סדרות הטלוויזיה האוסטרליות בהן ראינו בחורים צעירים וחסונים גולשים בים ללא הפסקה. הצפייה בגלישת גלים מרגיעה ופעולת הגלישה מאוד הרמונית (אולי זו הסיבה שמוסדות ציבוריים כמו בנקים מקרינים סרטים של גולשים בעת ההמתנה בתור?)

אולם למעשה, גלישת גלים זהו ענף ספורט מאוד מאתגר פיזית ומנטאלית הדורש כישורים רבים: יציבות, קואורדינציה, ריכוז ושליטה. כמו כן מעורב בו גורם של אי וודאות: תנאיי הים. כאשר אדם מתמקצע בגלישה התוצאה נראית חלקה אולם כמו בכל ספורט אחר, דרושים אימונים רבים והתמדה כדי להגיע לתוצאות מרשימות.

קיימים סוגי גלשנים רבים, למשל גלשנים המיועדים למתחילים, בעלי יכולת ציפה גבוהה בים וקצוות עגולים (ולא חדים) כדי למנוע נפילות או פציעות, כאשר הנפילה כבר מתרחשת.

למי שכבר התמקצע בתחום גלישת הגלים קיימים כמה גלשנים, כאשר השיקולים לבחירת סוג הגלשן נעשים על פי סוג האקלים בו גולשים (ישנם אזורים בעולם עם גלים גבוהים מאוד ובאזורים אחרים, כמו בישראל, הגלים גבוהים פחות).

פרט לסוגים שונים של גלשנים, קיימים גם סוגים שונים של שיטות גלישה, בהתאם לאתר הגלישה ולאקלים וגובה הגלים המאפיינים אותו, למשל בגלים גבוהים במיוחד צולל הגולש מתחת לגל ויוצא מצדו השני ובגלים גבוהים פחות גלישת הגלים מתבצעת "על" הגל.

תחרויות הגלישה העולמיות מתקיימות לאחר ניפוי השחקנים הטובים ביותר בתחרויות גלישה ארציות ומשתתפים בהם פחות מארבעים שחקנים, הטובים ביותר. אולם, לא מוכרחים להיות שחקנים בקנה מידה עולמי כדי ליהנות מהגלישה. גלישת הגלים מהווה תחביב עבור אנשים רבים ברחבי העולם ובישראל.

יש משהו מאוד מרגיע ומיוחד בענף גלישת הגלים, תחושה של חיבור אל הטבע, רוגע וסערה בו זמנית. בהחלט מדובר בענף ספורט מיוחד!