×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  בריכות ושחייה - בריכות שחייה - הגוף והנפש יודו לכם

בריכות שחייה - הגוף והנפש יודו לכם

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

מי לא מכיר את הריח הזה של הכלור, שזורק אותנו בבת אחת לזיכרון של חופש?
ריח של בריכה גורם לנו לרצות לצאת מהשגרה, להחליף לבגד ים, להיכנס למים ופשוט ליהנות. בדומה לים, הוא מתקשר לנו אוטומטית עם הנאה, חופש, שלווה ואושר. בשונה מים, בריכת שחיה הינה מאגר מים מלאכותי, שנבנה על מנת לאפשר שחייה והשתכשכות במים, למטרות הנאה, ספורט או טיפול.
ישנן בריכות המלאות במים מתוקים ויש המלאות במי ים מלוחים, כאשר בריכות המשמשות למטרת ספורט מלאות במים מתוקים, ואלה המשמשות למטרות פנאי נחלקות בניהן – חלקן מלאות במי ים מלוחים וחלקן במים מתוקים.
על מנת לשמר את ניקיון המים ולמנוע הדבקות במחלות והתפתחות חיידקים ונגיפים במים, משתמשים בחומרים כימיים שונים (אלה שמעלים בנו את הזיכרונות המתוקים) ומערכות סינון וטיהור מים. בנוסף, מחליפים את המים בבריכה כל פרק זמן מסוים. 

 יש כמה סוגים בריכות:

*בריכות פרטיות- לברי המזל מביננו, יש בריכות המצויות בביתם הפרטי.

*בריכות ציבוריות- בריכות הפתוחות לקהל הרחב, בתשלום כמובן, מצויות במרחבים העירוניים ובד"כ מהוות חלק מאתר גדול יותר המשמש כאטרקציה של פנאי ונופש. מקום כזה יכלול בדרך כלל גם מסעדות, ספא, מגלשות מים, סאונה ועוד.

*בריכות טיפוליות- בריכות המשמשות לטיפול במגוון של בעיות פיזיות ומנטליות.

*בריכות למטרות אימון אישי- בריכות קטנות המאפשרות למתאמן לשחות כנגד זרם או מתקן מיוחד המאתגרים את תנועתו במים ובכך משפרים את שחייתו.

*בריכות תחרותיות- בריכות אולימפיות הבנויות על פי הוראות הפדרציה הבינלאומית לשחייה, גודלן 50 מטר לאורך ו-25 מטר לרוחב והן מחולקות לשמונה מסלולים.

שחייה, בהגדרתה התקדמות במים על ידי תנועות של הגוף, מהווה פעילות פנאי וספורט פופולארית ביותר. כפעילות פנאי היא מרגיעה, מהנה ומאפשרת לנו להתנתק ולהתאחד עם המים. כספורט השחייה עובדת על כל הגוף, מפתחת שרירים ומשפרת פלאים סיבולת לב ריאה.
ענף השחייה התחרותית הינו פופולארי מאוד ומתקיים כבר מהאולימפיאדה הראשונה. ישנם מספר סוגים וסגנונות של שחייה- כגון שחיית חזה, שחיית גב ושחיית פרפר, והוכחות לשחייה קיימות כבר מתקופת האבן.
אז בין אם אתם רוצים להירגע ובין אם אתם מחפשים ספורט מהנה שיעשה טוב לגוף ולנפש, הצטרפו להצלחה הקדמונית המוכחת וקיפצו למים!