×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  טניס שולחן - אינטראקציה על שולחן הטניס

אינטראקציה על שולחן הטניס

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

משחק הטניס שולחן, הידוע בשמו הנוסף "פינג-פונג", הוא אחד ממשחקי הכדור המוכרים והמשוחקים ביותר בעולם. למרות דמיונו למשחק הטניס הקדום (מהמאה ה-12), ספורט זה הומצא רק בסוף המאה ה-19, עפ"י כמה גרסאות מקובלות, על ידי חיילים בריטיים בהודו. גרסתם המאולתרת למשחק הייתה: שורת ספרים משמשים כרשת הפרדה, פקק שעם עגלגל (בדרך כלל שמפניה) ככדור וקופסאות טבק ששימשו כמחבטים.
כמובן שמרכיבי המשחק – רשת, מחבטים וכדור - הלכו והשתכללו עם הזמן, והשעשוע התפתח והפך למשחק ספורט שהתפשט בהדרגה ברחבי העולם, עד להקמת ההתאחדות הבינלאומית לטניס שולחן ב-1926. משם, הלך המשחק וצבר תאוצה לתחרויות ארציות, בינלאומיות ועולמיות, עד להכרתו והכנסתו למשחקים האולימפיים (סיאול, 1988). כיום נחשב ספורט זה פופולרי בעולם, במיוחד באסיה ואירופה.

בישראל החל הספורט להיות פעיל בשנות החמישים המוקדמות, בחסות איגוד טניס השולחן הישראלי, ומאז מתקיימים תחרויות מקומיות ומשחקי ליגה וגביע ארציים, גם במסגרת המכביה, בהם משתתפים שחקנים מילדים ועד בוגרים.

מהו המשחק?
באופן בסיסי, המשחק מתקיים על ידי שני שחקנים או ארבעה (במשחק זוגות), ומטרתו היא להנחית כדור במגרש השני בצורה שתמנע מהיריב להחזירו.
המשחק הוא קצבי ומהיר מאוד, ולרכישת מיומנות גבוהה בו נחוצים ריכוז גבוה, זריזות משחק ומחשבה, כושר גופני ואימונים סדירים.

מי יכול לשחק?
איגוד טניס השולחן מעודד הצטרפות מגיל 6 ומעלה, בהיותו ספורט בטיחותי המסייע בפיתוח קואורדינציה ומיומנויות מוטוריות, כמו גם זריזות מחשבה ותנועה ורפלקסים. כמו כן, ספורט זה אינו דורש מרחב גדול במיוחד, לכן ניתן לשחק בו כמעט בכל מקום, בתנאי כמובן שישנם האביזרים הנחוצים.
כל השואף להצטרף באופן תחרותי לספורט טניס השולחן, לוקח לתשומת ליבו כי סגנון המשחק המקצועי-תחרותי שונה לחלוטין מהמשחק החובבני-ביתי המוכר לרובנו. עם זאת, הוא שואף סיפוק רב מחוויית המשחק המשלבת אינטראקציה בינאישית מרגשת בין השחקנים הנעה בין לחץ, מתח, התמודדות עם ניצחון והפסד, התרגשות ושמחה, וחברות.

בהצלחה והנאה למצטרפים !