×
 מטפלים וחוגים טיפוליים -  חשיבה חיובית - איך להפוך לאדם החושב בצורה חיובית?

איך להפוך לאדם החושב בצורה חיובית?

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

אנשים רבים יכולים להעיד שאחד הדברים שמנע מהם להצליח היה הסתכלות על חצי הכוס הריקה, כלומר, חשיבה בצורה שלילית ולא בצורה חיובית.
אך בעצם כיצד אנו יכולים להפוך עצמנו לכאלו החושבים תמיד בצורה חיובית?

1.      עיסוק בתחומים אותם אנו אוהבים.  אם נעסוק בדברים אותם אנו אוהבים לעשות, מצב רוחנו ישתפר וחשיבתנו תהפוך לחיובית יותר. כמובן, שקשה בכל שעות היום לעשות אך ורק מה שטוב לנו, אך אם נדע שיש רגעים כאלו ביום שאנו מצפים להם, החשיבה שלנו כלפי כל שאר היום תשתנה ותהפוך לחיובית.

2.      בריאות.  אחד הדברים החשובים ביותר לכל אדם הוא הבריאות שלו ושל האנשים הקרובים אליו. אם נחשוב בצורה חיובית ונהיה חיוביים יותר כלפי מסלול חיינו נהיה גם בריאים יותר וכשנהיה בריאים כבר נרגיש מצוין.

3.      אתגרים.  הרבה פעמים יש לנו את הנטייה הבסיסית לראות במשימה חדשה שקיבלנו כבלתי אפשרית או כקשה מאוד לביצוע.  אם נדע להתייחס לכל משימה כאתגר שבו אנו רוצים לעמוד ולא כמכשול, נשנה את החשיבה לחשיבה חיובית ולא שלילית כלפי המשימה, גם נרגיש שלמים יותר וגם נצליח במשימה בצורה טובה יותר ומהנה יותר.

4.      לחשוב שהכל לטובה. נחשוב שכל אירוע שקרה, גם אם הגרוע ביותר, לבסוף יוביל לדבר טוב אחר וזו הדרך שבה מתגלגלים חיינו. אם נחשוב שהכל לטובה ונחייך, נוכל לעבור כל מקרה שמתרחש בחיינו.

5.      לדבר בשפה חיובית. תמיד לנסות לבטא את עצמנו באופן חיובי. כששואלים אותנו איך היה באירוע מסוים במקום לענות "היה בסדר" לענות "היה מצוין". או במקום לענות "היה גרוע" לענות "לא היה טוב" או "יכול היה להיות טוב יותר". אם נצליח לדבר כך, נשים לב על עצמנו שהמחשבה שלנו כבר טובה יותר, שלילית פחות וחיובית מאוד.