×
חוגי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, קורסי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, פעילויות יחסים זוגיות ופיתוח אישי -  זוגיות - איך להיות בזוגיות טובה ולהישאר בחיים

איך להיות בזוגיות טובה ולהישאר בחיים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

הגיע הזמן להכיר בעובדות. מערכות יחסים דורשות עבודה. תמידית. מתחילתן ועד סופן. אין מה לעשות.
אנחנו משתנים כל הזמן. הנסיבות משתנות, החיים משתנים, הסביבה משתנה, ואנחנו כל הזמן בתנועה.

כדי להחזיק מערכת יחסים זוגית יציבה, עלינו ללמוד להתפשר, לוותר ובעיקר לדעת להסביר את עצמנו טוב יותר - באופן שבן הזוג יבין בדיוק למה אנחנו זקוקים ממנו.

הרעה החולה של דורנו הוא שאנחנו מרגישים שמגיע לנו הכול. שמגיע לנו הטוב ביותר. לימדו אותנו כך. וטוב שכך. הבעיה מתחילה כאשר אנחנו מצפים מבן הזוג שלנו לענות לנו על הצרכים, הרצונות וציפיות שלנו ממנו, בין אם הן ריאליות או לא - אבל לא ממש טורחים לדבר על כל אלו ומצפים שיקרו מאליהן.

מצב כזה, עשוי להביא לחוסר סיפוק מהזוגיות, לרגשות טינה, לאגירת וצבירת כעסים בלתי מדוברים - מה שעלול בהמשך להוביל למריבות. כשאנו רבים אנחנו מבטאים את הכעס שאצור בנו. את הרגשות ששמרנו כל כך טוב בבטן - וברגע אחד מוציאים הכול החוצה, בלי סדר, בלי הגיון או משמעות. לא משהו שהצד השני יכול להבין או להכיל באמת.

אם נרצה לחזק את מערכת היחסים הקיימת שלנו, עלינו להיות גלויי לב. ראשית עם עצמנו.
שאלו את עצמכם: האם אני מאושר? האם טוב לי בחיי? האם אני מסופק מעבודתי ומחיי הבית שלי? האם אני מרגיש שיש לי קרקע לביטוי וגב להישען עליו מבן הזוג? האם אני נותן כמו שאני מצפה לקבל? מה חסר לי מבן הזוג שלי? האם אני מספק ונותן את הדבר שחסר לי בעצמי לבן הזוג? האם הציפיות שלי מציאותיות? האם אני מנסה לשנות את בן הזוג שלי? האם אני מקבל אותו כפי שהוא?

לאחר שעניתם על כל שאלות אלו ממעמקי נפשכם ובלי פילטרים. נסו לשאול את בן הזוג. האם טוב לו? האם הוא זקוק למשהו מכם שהוא לא מקבל? מה היה רוצה שתשנו בהתנהגות שלכם? מה הוא מבקש שנשתדל לעשות או לא לעשות עבורו?

בשורה התחתונה - מדובר בתאום ציפיות. אפשר לומר בוודאות שאהבה לא מספיקה. תאהבו עד השמיים וחזרה - אבל אם לא תדעו להגיד למה אתם זקוקים או לשאול את בן הזוג למה הוא זקוק ולנסות לבדוק האם אתם יכולים להשביע את הרצונות אחד של השני ייתכן ויחסיכם יעלו על שרטון.
ייתכן ותגלו כי מדובר בדבר פעוט שבשינוי התנהגותי קטן יכול לחולל מהפכות ולהעצים את הקשר ביניכם, וייתכן ותגלו לאחר שיחה גלוית לב שלמרות אהבתכם הגדולה - אולי הגעתם למבוי סתום וחבל על הזמן של שניכם. מה שבטוח - כולנו נמצאים במרדף אחר האושר וחבל לבזבז את זמנכם היקר על מרדף שווא וחוסר שביעות רצון.

עליכם לזכור שבכל בוקר אתם מתעוררים לבחירה. בחרו באושר. בחרו ביום נפלא ובחרו בזוגיות תומכת. תמכו בבן הזוג שלכם כשהם שהייתם רוצים שיתמוך בכם. אם אתם מרגישים שקשה לכם לעשות זאת לבד - פנו לעזרה מקצועית.
לעתים מפגש או שניים עם מומחה לזוגיות ישפר פלאים את הקשר ביניכם. השקיעו בזוגיות. פנו זמן איכות לפעילות משותפת הרחק מתלאות היומיום, מהכביסות, החשבונות והדחת הכלים. הקשיבו זה לזו. תאהבו.


חוגי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, קורסי
 יחסים זוגיות ופיתוח אישי, פעילויות יחסים זוגיות ופיתוח אישי -  זוגיות - כל מה שלא ידעתם על זוגיות!כל מה שלא ידעתם על זוגיות!