×
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט - איך בוחרים מעבדת מחשבים?

איך בוחרים מעבדת מחשבים?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

התקלקל לכם המחשב והחלטתם לקחת אותו למעבדת מחשבים. חיפשתם באינטרנט ואולי שאלתם כמה חברים וכנראה גילתם שבסביבה שלכם יש מספר לא מבוטל של מעבדות שמציעות שירות דומה.
כמה נקודות שכדאי לשים אליהן לב:

ההמלצה הברורה היא כמובן המלצות של אנשים שאתם מכירים. אם אין לכם המלצות כאלו בחירת מעבדת מחשבים מורכבת כיוון שבמרבית המקרים אין לכם את הידע הטכני הדרוש כדי לדעת את היקף העבודה. כיוון שיש עלות לבדיקה ראשונית גם סקר מחירים לא מאד יעזור.

כדאי לבחור מעבדת מחשבים שיש לה וותק וניסיון. מעבדות בונות על לקוחות חוזרים, בעיקר כשמדובר בעסקים קטנים. לכן, מעבדת מחשבים וותיקה כנראה עושה עבודה טובה.

נושא נוסף וחשוב לא פחות הוא התמחור. כדאי שלא להתחיל עבודה ללא הצעת מחיר כתובה, ברורה וחד משמעית ממעבדת המחשבים. פעמים רבות תדרשו להשאיר את המחשב במעבדה לבחינה ראשונה. בדרך כלל המעבדה תדרוש מכם סכום מסוים לבדיקה שיתקזז אם תתקנו את התקלה אצלם. כדאי שתבקשו מהם שלאחר בחינת התקלה יתקשרו אתכם ויציעו הצעה מסודרת וכתובה.

לאחר קבלת המחשב מהתיקון בדקו את הפעולה שלו בתוך המעבדה. מעבר לתקלה הספציפית, בדקו באופן כללי שהמחשב עובד. למשל אם התקלה הייתה בדיסק הקשיח וכעת הרעש נפסק עדיין פתחו תוכנה או שתיים של אופיס (או כל תוכנה אחרת שאתם משתמשים בה באופן קבוע). בצורה כזו תוכלו לוודא שלא נפגעו חלקים אחרים במחשב.


קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט - לתקן או להחליף מחשב שהתקלקל?לתקן או להחליף מחשב שהתקלקל?
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט - כיצד ניתן להפוך כישרון במחשבים ואינטרנט למקור הכנסה?כיצד ניתן להפוך כישרון במחשבים ואינטרנט למקור הכנסה?