×
איך בוחרים אדריכל לשיפוץ הבית?

איך בוחרים אדריכל לשיפוץ הבית?

מאת iThink - מנוע החיפוש לטכנולוגיה והיי-טק בישראל

תקופת השיפוץ לא קלה. יש הרבה מתח וחשש. הרבה החלטות כבדות משקל – גם בצד האופרטיבי וגם בצד התקציבי שצריך לקבל בתוך זמן קצר.
לאדריכל שילווה אתכם לאורך כל תהליך שיפוץ הבית יהיה חלק לא קטן בחוויית השיפוץ. מעבר לתפקידו הפורמלי, פעמים רבות אדריכל משמש כמגשר, כיועץ ואוזן קשבת למחלוקות ולחששות הנלווים לתהליך.

אם כך בחירת אדריכל לשיפוץ הבית היא בראש ובראשונה חיבור אישי עם אותו איש מקצוע. כדי לעזור לכם בבחירה, כדאי לשאול אותו על עבודות קודמות – ברמה הוויזואלית  תמונות מאתרים שונים ואף ביקור בכמה מן האתרים אותם ליווה.
מעבר לכך, חשוב להבין כיצד למשל הוא מתמודד עם בעיות שנתקלים בהן תוך כדי השיפוץ. פעמים רבות שיפוץ עובר שינויים רבים. ישנו תכנון מקורי, אך לעיתים יש בעיות לא צפויות (למשל דליפה בצנרת הבית המצריכה החלפת ריצוף לא צפויה) או נושאים שלא חשבו עליהם בשלב התכנון.
מקרים כאלו דורשים הרחבה של מסגרת התקציב, ולעיתים גוזלת זמן נוסף כשיש מגבלת זמן. כדאי להבין מהאדריכל איך הוא התמודד עם סיטואציות דומות בפרויקטים שונים – באילו סוגי בעיות נתקל, מהם הפתרונות שמצא, אילו נושאים לא צפויים אחרים עלו ואיך התגבר על כך.

כדאי שתשוחחו עם לקוחות של אותו אדריכל להבין גם מהם מהן הבעיות שהם ראו במהלך השיפוץ, וכמה האדריכל עזר להם לפתור בעיות אילו בצורה מהירה ויעילה.
כמובן שכדאי לפנות לכמה אדריכלים כדי להבין, מעבר לפן הוויזואלי למי אתם מתחברים ברמה האישית.


סגנונות עיצוב פניםסגנונות עיצוב פנים
האם לקחת מעצב פנים?האם לקחת מעצב פנים?