×
איך אפשר להתחיל קריירה של עיצוב אירועים?

איך אפשר להתחיל קריירה של עיצוב אירועים?

מאת בשמחות - מנוע החיפוש לאירועים ושמחות

היית רוצה להיות מעצב אירועים? איך בכלל מתחילים לעבוד בתחום? במאמר זה, נדריך כיצד לעבוד בעיצוב אירועים. ראשית כל, נסביר באילו מוסדות כדאי ללמוד את המקצוע.
בהמשך המאמר, נפרט מעט על ההשקעה הראשונית שמעצבי האירועים נאלצים לעשות בתחילת דרכם המקצועית. אנו נותנים טיפים, היכן ניתן לרכוש ציוד איכותי עבור עיצוב אירוע, ובמחיר מוזל. סקרנו 2 חנויות עיקריות: "הכל בשקל", ו"ה"סטוק".

חשוב ללמוד את המקצוע בבית ספר מקצועי:

צריך להבין, שעל מנת להיות מעצב אירועים, יש צורך בללמוד. חשוב ללמוד היטב את יסודות העיצוב. חשוב מאוד להוציא תעודה בסיום הלימודים. התעודה נותנת תחושה של מקצועיות. בקורסים אלו, לומדים את היסודות של תורת הצבע ושילובי צבעים. לומדים גם על אחידות סגנון. פעמים רבות, יהיו בקורסים אלו התנסויות. בוגרי הקורסים, ייצאו עם תיק עבודות איכותי בסיום קורס עיצוב אירועים.

כדי להיות מעצב אירועים, יש צורך בהשקעה ראשונית:

על להיות מעצב אירועים עצמאי, יש צורך בהשקעה כספית ראשונית. יש צורך ברכישה של בדים לשולחנות, אגרטלים, פמוטים, ואביזרי נוי שונים. המחיר שתגבו יהיה בהתאם. לא חייבים לקנות את כל הציוד הקיים בחנויות בהתחלה. בכל פעם, קונים בהדרגה ציוד אחר לפי ההזמנה. חשוב מאוד בהזמנה הראשונה, לרכוש את הציוד הדרוש לאותה הזמנה. צריך לזכור, שכל הזמנה תהיה לרוב שונה מחברתה. לכן, בתום כמה חודשים בתחום, יהיה למעצב מבחר מגוון של אביזרים.

אפשר בהתחלה לרכוש אביזרים במחיר מוזל במיוחד:

לא חייבים בהתחלה לרכוש את הציוד הכי יקר. אפשר בהתחלה, לרכוש אביזרים זולים. ישנם פריטי עיצוב רבים שניתן לרכוש ברשת החנויות "הכל בשקל". גם בחנויות ה"סטוק", ניתן למצוא ציוד לעיצוב זול ואיכותי. אפשר לרכוש אגרטלים קטנים, סלסלות, וקישוטים שונים לשולחן. בחנויות הסטוק תוכלו למצוא עלים יבשים לפיזור על השולחן, וגולות זכוכית המיועדות לקישוט. בחנויות "הכל לבית", תוכלו למצוא מפות שולחן יפות וזולות.

מומלץ להכיר חנויות לכלים חד פעמיים איכותיים:

חשוב מאוד שכל מעצב אירועים, יכיר את החנויות לכלים חד פעמיים הנמצאים בסביבתו. כלים חד פעמיים, תופסים חלק חשוב ומשמעותי בעיצוב האירוע. כל מעצב, יודע כיצד לבחור צלחות, וסכו"ם וכוסות חד פעמיות. חשוב מאוד, שהמעצב יבחר בצורה טובה את הכלים בהם ישתמש לקינוחים. לבר הקינוחים, יש לבחור כוסיות אישיות, וכוסיות קריסטל למילוי בסוכריות.  

הכרות עם חנויות פרחים:

מומלץ שכל מעצבת אירועים מתחילה, תכיר חנויות פרחים. בניגוד לשאר הציוד, פרחים הינם ציוד מתכלה. לאחר האירוע, הפרח נובל ולא יישאר. חשוב להבין- כל פרח יפה לעצמו, אך מה שיוצר את המראה של הזר המרהיב, הוא שילוב הפרחים ביחד. מומלץ להתייעץ עם בעלי החנויות. פעמים רבות, יוכלו בעלי חנויות הפרחים לתת טיפים ועצות לשוזרת פרחים מתחילה.

חשוב למצוא ביצועיסטים:       

גם מעצבי אירועים מקצועיים ביותר, זקוקים לעזרה טכנית בעת עיצוב אירוע. יש עבודה טכנית רבה, הכרוכה בעיצוב אירוע. לכן, מומלץ מאוד לשכור עוד זוג ידיים. כמובן, שהמעצב נותן את ההוראות לביצועיסט, והביצועיסט כפוף בצורה מוחלטת להוראות של המעצב. מומלץ כבתור התחלה לעבוד כעוזר למעצב. באמצעות ביצוע מקצועי של ההוראות המתקבלות, יצליח הביצועיסט לעצב את האולם, ולפעמים תוך כדי הסיוע למעצב, יגלה הביצועיסט כישרונות החבויים בו. חשוב מאוד, שבתחילת האירוע האולם יהיה מעוצב היטב.

לסיכום:
עיצוב אירועים, זהו עולם שלם. הטרנד של הזמנת מעצבת אירועים, הולך ותופס תאוצה. חשוב לבחור אמנים מקצועיים. לא חייבים להוציא כסף רב בהתחלה על אביזרי עיצוב, ואפשר להסתפק באביזרים שנרכשו בסטוק, או ב"הכל בשקל".
והעיקר - שהאירוע יהיה שמח!


איך חוסכים בהוצאה על עיצוב אירועים?איך חוסכים בהוצאה על עיצוב אירועים?