×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  ציור - איור ספרי ילדים

איור ספרי ילדים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

כתבתם ספר ילדים? בשונה מספר ילדים, האיור בספרי ילדים הוא חלק אינטגרלי העלילת הסיפור ולכן החיבור בין הטקסט לאיור קריטי להשלמת התמונה.

בספרי ילדים יש מעט מאד טקסט ולכן, כל מילה חשובה ומשמעותית. איור ספרי ילדים לפעמים משנה את הטקסט שהשילוב בינהם יהיה יתן תמונה שלמה. לכן, העבודה עם מאייר ספרי הילדים תהיה מאד צמודה. לכן, בחירת המאייר היא קריטית בתהליך.
כדאי לבדוק ספרים אחרים של אותו מאייר – פעמים רבות גם אם האיור שלכם מיועד לספר מודפס, המאייר עובד גם עם ספרים אלקטרוניים (למשל באמאזון או ב
EVRIT). במקרים כאלו כדאי לבדוק האם סגנון הציור מתאים לכם. למשל לעיתים הציור משקף בדיוק רב את האמור בטקסט ולעיתים הציור מרמז על דבר אחר.
לעיתים הציור כולל דמויות "חסרות פנים" כלומר שהבעת הפנים שלהם מוגבלת ולעיתים דרך האיור אפשר להעביר את הרגש אותו חווה הדמות. לעיתים מדובר בדמויות מאד פשוטות שנותנות לקורא להפליג בדמיונו ולעיתים מאד מוחשיות וברורות.

כמובן שאין כאן כללים אחידים ופעמים רבות העבודה מוכתבת למאייר ספרי הילדים על ידי הכותב. אולם עקב הצמידות בעבודה גם למאייר יש תפקיד ובהחלט רואים מאפיינים שונים אצל מאיירים שונים.
לכן, כדאי להתבונן במספר עבודות של אותו מאייר, להבין את המכנה המשותף ולראות האם מכנה משותף זה קולע לטעמכם האישי ולחזון אותו קיוותם ליישם בספר. בצורה זו העבודה עם המאייר תהיה קלה ומהירה יותר.


חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  ציור - איור ספרי ילדיםאיור ספרי ילדים
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  ציור - איור ידני או ממוחשב?איור ידני או ממוחשב?