×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  ציור - איור ידני או ממוחשב?

איור ידני או ממוחשב?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

איור ידני הוא איור שנעשה במיוחד עבורכם, במכחול או בעפרון על ידי המאייר. באיור ממוחשב המאייר מעצב בתוכנה מיוחדת דמויות שונות ורקעים שונים.

להחלטה האם להשתמש באיור ידני או ממוחשב יש כמה היבטים.
אין ספק שאיור ידני יקר יותר ולוקח זמן רב יותר. לכן, אם מדובר באיור בודד או איור שמאד משמעותי למטרה – הכף תיטה לכיוון איור ידני. אם מדובר בסדרת איורים (למשל בספר ילדים או בחוברת שיווקית) האיור יהיה בדרך כלל דיגיטלי.

לכאורה ההחלטה פשוטה, אבל לפעמים למרות שיש מסה גדולה של איורים ההחלטה תהיה לכיוון איור ידני. למשל במקרה שבו מדובר בבעל מקצוע מתחום הרוח. אם ניקח לדוגמא אתר אינטרנט של מדקר סיני.
האווירה אליה ירצה המדקר להכניס אותנו היא אוירה של רוגע, של משהו שונה ולעיתים איור ידני המכוון אליו יצור אצל אותו מדקר את הבידול העסקי אליו הוא מכוון באתר. למשל באתר ישולבו דיקורים במקומות שונים בגוף. מובן שלקחת איור ממוחשב שייתן את אותו מידע ויזואלי, אבל משהו בבידול, בתחושה האישית שחשובה במקרה זה תעלם.

לעומת זאת אם מדובר במשרד עורכי דין, מדובר על שירות ענייני ומקצועי. לכן, איור ממוחשב ייתן מענה טוב ומספק.

ישנם מקרים בהם ההבחנה אינה כה ברורה – למשל אתר תדמיתי לשירותי תרגום. אמנם מדובר בשירות ענייני ועסקי אבל גם שירות שיש כמוהו רבים. איור ידני, אפילו אם חלקי יוכל לתת לאתר גוון מיוחד ולבדל אותו מאחרים.


חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  ציור - איור ספרי ילדיםאיור ספרי ילדים
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  ציור - 10 טכניקות שונות של ציור10 טכניקות שונות של ציור