×
 שיעורים פרטיים ושפות -  אמנות - אז מי יכול באמת להגדיר מהי אמנות?

אז מי יכול באמת להגדיר מהי אמנות?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

אמנות היא מושג נרחב למדי. אפשר לומר שאמנות היא הבעת מכלול התכונות של האדם שיוצר אותה.

האם כולנו אמנים?
האם בכולנו קיימת היכולת ליצור?
האם אם נלמד ורכוש כלים גם אנחנו נזכה לתואר האמן הנכסף?
כל אלה שאלות טובות והוגנות, אם כי התשובה לגביהן אינה לגמרי ברורה.

אמנות היא הבעה. הבעה של רעיון, של תנועה, של משיכת מכחול, יצירת גוף בחומר או של יצירת או השמעת צלילים.  ניתן לומר שבכולנו חבוי אמן המחכה לפרוץ החוצה וכולנו במידה זו או אחרת מבטאים את האני האמנותי שלהם.
זה יכול להיות בבדיחה שנונה שהמצאנו או בסיפור שבדינו ממוחנו לפני השינה של ילדינו. בכולנו קיימת היכולת ליצור במידה זו או אחרת. חלקנו חווינו חוויות עבר, או סביבה בלתי תומכת כדי לאפשר לנו קרקע פורייה להבעה מוחלטת.
אנו באים מבתים ותרבויות שונות שלכל אחת מהן תפישה משלה לגבי אמנות ומקומה בחברה. יש שיראו ביצירה ואמנות כבזבוז זמן ואחרים יקדשו אותה ויעלו אותה על נס.

מה שבטוח הוא, שגם אם אתם מרגישים שקיים בתוככם יצר הבעה אך אין ברשותכם את הכלים הנדרשים כדי להוציא אותה החוצה - תוכלו לקבל כלים אלה במסגרות הנכונות לכם, אשר יאפשרו לכם ללמוד ליצור ולדייק את הרעיון שלכם עד לגמר ביצוע.

משחר ההיסטוריה היו קיימות אסכולות שונות, זרמים שונים, באמנות. בכל עת על ציר החיים, האמנות תפסה מקום של כבוד בהעברת רוח התקופה. יוצרים ואמנים היו נפגשים לשוחח ולהחליף רעיונות, ורוח התקופה השתקפה ביצירותיהם, בין אם במוזיקה, בציורים, במחול, בספרות ולמעשה בכל תחום של יצירה.
בסופה של כל תקופה הגיע גל חדש אשר הביא עמו רעיון חדש של הבעה אמנותית, טכניקה חדשה, וכולם התנסו בה ועזרו לפתח אותה. כך נולדו להם ז'אנרים וסגנונות שונים באמנות לסוגיה.

כיום, בעולמו הפוסט מדרני, ניתן למצוא זרמים הנשענים ומתרפקים על תקופות ישנות מהעבר הרחוק, על יצירה עתידנית השואפת קדימה וחותרת אל מחוזות ביטוי שטרם נראו ועל ביטוי והבעת ההווה ורוח התקופה, המקום והזמן.

ומה אתכם? ייתכן ונולדתם לתחום האמנות שלכם! אולי מדובר בשירה, ריקוד, משחק, ציור, פיסול, כתיבה או מה שבוער בכם…
וייתכן ואתם גם מאד טובים כבר עכשיו בתחומכם. אין ספק שהתמקצעות היא שם המשחק ועל ידי הכוונה נכונה תמיד תוכלו להעלות את הרמה שלכם בעוד כמה שלבים ולהפוך תחביב למקצוע.

את לימודי האמנות על תחומיה השונים ניתן למצוא בחוגים, בקורסים, בסדנאות העשרה, בלימודי תעודה, לימודים מקצועיים או לימודים אקדמאים במכללות ובאוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ.
בכל חוג או קורס קיימת רמה אחרת ואחידה בין משתתפיו. לימודי אמנות גם נחלקים לקבוצות גיל ורמה.

תוכלו ללמוד להביע את כל אשר טמון בגופכם או מוחכם ולהפוך כל רעיון ליצירה של ממש.