×
לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקהלימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה - אז למה אנחנו בכלל צריכים מוזיקה?

אז למה אנחנו בכלל צריכים מוזיקה?

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

הטבע האנושי הוא דבר מעניין למדי. ככל שהאנושות הולכת ומתפתחת ולצדה הטכנולוגיה, אנחנו מאבדים קשר עם הטבע שלנו, פחות מקשיבים לגוף ופחות מזינים אותו במה שהוא באמת צריך כדי להיות שלם ומאושר.
על פי מחקרים רבים, מסתבר שלמוזיקה בחיינו יש תפקיד חשוב מאד והיא לא רק מסייעת לנו להיות חכמים ומרוכזים יותר, היא גם הופכת אותנו לאנושיים יותר! הנה כמה עובדות מעניינות  שלבטח יעזרו לכם להתחבר למוזיקה שבפנים ולהאזין למוזיקה שבחוץ:

מתקשים בעבודה? האזינו למוזיקה! מחקרים הוכיחו כי מוזיקת רקע בזמן העבודה לא רק משפרת לנו את יכולת הריכוז, אלא גם עוזרת לנו להרגיש יותר טוב עם עצמנו ועם הסביבה במקום העבודה. הסברה הרווחת היא שמוזיקת רקע בעצמה נמוכה גורמת לנו להיות יותר יצירתיים ולכן הביטחון העצמי שלנו והתפוקה עולים בהתאם.

אם אתם חושקים באיי קיו גבוה יותר, כדאי לכם לפתח את כישורי המוזיקה שלכם!  מחקרים רבים מראים כי מוחם של מוזיקאים מפותח מאוד! הם חדים יותר, צמאים לידע ולמידה, בעלי יכולת לראות את התמונה הגדולה, ובדרך כלל רגועים יותר..

אין כמו מוזיקה להתמודדות עם זמנים קשים. המוזיקה ליוותה אותנו משחר האנושות ותפקידה הפסיכולוגי לעידוד רגשי הוא בלתי מבוטל. כשאנו חושבים על המוזיקה שאנו אוהבים, אנו מקבלים בטחון, תחושה שתמיד יש על מי להישען, שהרי המוזיקה היא פסקול חיינו. אנו יכולים לבחור בכל סגנון לפי מצב הרוח שלנו אם זאת מוזיקה לאווירה רומנטית, מוזיקה מרגיעה לזמנים לחוצים, שירים בעלי טקסט ש"מדבר אלינו" כדי לשאוב השראה או לקבל החלטות, מוזיקה קצבית שתתן לנו אנרגיה לזמן פעילות ספורטיבית ועוד.

המוזיקה גורמת לנו להיות אכפתיים יותר ואמפאתיים יותר. מחקרים הראו כי הקשבה לשירים בעלי תוכן חברתי גרמה לעליה בחשיבה חברתית! אנו מושפעים ומשפיעים כשאנו מזדהים. מדהים, לא?

מוזיקה גם מפחיתה חרדה באופן משמעותי. היא נותנת לנו תחושת סדר ובטחון, היא מפיגה מתחים ועשויה לסייע בהתמודדות עם כאב, דיכאון ואף מחלות קשות!

מעבר לכל אלו, מוזיקה מעוררת בנו השראה ועשויה לדחוף אותנו קדימה, לרדוף אחרי החלומות לשנו ולא לוותר עד שנגשים אותם! מה שמדהים הוא שאף פעם לא מאוחר מדי ללמוד מוזיקה או להתחיל אפילו להקשיב לה. בחרו לכם את הסגנון שמרגש אתכם, שגורם לכם לזוז או שממלא אתכם בהשראה וצאו לדרך.